Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Jedrek, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Golf V Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę wygodny samochodzik. Nie przechyla się na zakrętach, przy dość wysokim zawieszeniu. Dobrze się trzyma drogi.
W sumie autko ma prawie wszystko co sprawia że podróżowanie jest przyjemne, ale niektóre elementy mogłyby być nieco lepsze.
Fajny, dynamiczny, wystarczająco mocny. Polecam model BLS wśród silników TDI. Utrzymuje stały moment obrotowy co pozwala czerpać dużo przyjemności z jazdy. Teraz wady... pompowtryski... te silniki pala nieco więcej niż poprzednie modele na pompie rotacyjnej.
Bardzo precyzyjna, zmiana biegów to czysta przyjemność. Niestety, ale wsteczny bieg u mnie trochę ciężej "wchodzi". Mam na myśli, że czasami (bardzo rzadko) wsteczny nie chce "wskoczyć", muszę wtedy puścić sprzęgło i spróbować ponownie. Za drugim razem zawsze "wskakuje".
Nic dodać nic ująć. Na polskie standardy zawieszenie bardzo wytrzymałe.
Nie mam na co narzekać. wielu aut nie prowadziłem, ale w golfie fajnie się jeździ. Fajnie są rozwiązane boczne lusterka wsteczne. Fajny kompromis pomiędzy płaskimi, a wypukłymi lusterkami. Zewnętrzne końce lusterek są dosyć mocno zaokrąglone co minimalizuje martwą strefę.
Moja ocena to 5/5, ale wiem że pod tym względem nie jestem obiektywną osobą, ponieważ od 10 lat jeżdżę głównie VW-enami.
Na początek powiem że nie testowałem ogrzewania zimą. Byłoby perfekcyjnie gdyby nie dwie rzeczy: 1) mogę sobie przyciskami wybierać na co ma mi wiać (klimatyzacja dwustrefowa), ale jak wybieram opcję nawiewu na przednią szybę to wszystkie inne opcje się wyłączają. Jedyną opcją nawiewu na twarz i na szybę jednocześnie to użycie opcji "Auto", ale wtedy wieje mi również na nogi. Muszę jednak przyznać że prawie zawsze jeżdżę z opcją "Auto" i rozgranicza nawiew dosyć fajnie. 2) drugą rzeczą która mnie denerwuje w nawiewie to brak części całkującej w sterowaniu układu wykonawczego, a tak po ludzku to jadąc w upale muszę ustawiać klimatyzację na 18 stopni, a jadąc chłodnym wieczorem ustawiam ją na 22 stopnie i mówię tu o długich dystansach. Nie podoba mi się że mam automatyczną klimatyzację i muszę co jakiś czas zmieniać nastawioną temperaturę.
Bez żadnych zastrzeżeń. Do podróżowania w 4 osoby jest wystarczająco dużo miejsca, nawet jeśli osoby są otyłe, lub wysokie. Podróżując w 5 osób już tak kolorowo nie jest, ale to w końcu hatchback, a nie limuzyna
Idealnie nie jest. Z jednej strony to chciałbym trochę bardziej słyszeć jak pracuje mój silnik, a z drugiej strony nie jest tak cicho aby nie mogło być ciszej
Mam go dopiero 5 miesięcy więc nie dużo mogę powiedzieć. Części są tanie bo to popularny samochód, awaryjność tego samochodu nie jest duża. Mam kolegę który jeździ takim samym od kilku lat i z bezawaryjności był bardzo zadowolony. Mógł trochę mniej palić, ale to już wszystko w raportach widać.
Nie oszukujmy się, VW kiedyś był jedynym słusznym wyborem, natomiast teraz inne marki mocno poprawiły swoją jakość sprawiając, że najnowsze VW nie są już bezkonkurencyjne. Podsumowując, to za połowę ceny można by dostać takie autko innej marki. Wg mnie to zbyt dużo się płaci za markę. Cena powinna być przynajmniej o 30% niższa.
zrobiłem nim dopiero 8 tys. km i jak do tej pory to muszę wymienić tylko linkę hamulca ręcznego, jest pęknięta w jednym miejscu i zaczyna tam rdzewieć.
Nie zanotowałem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]