Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

Sebastian, 5 lat temu
Silnik 3.6 V6 300KM 221kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Passat CC 3.6 V6 300KM 221kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : 300 koni robi wrażenie. Przy wciśnięciu pedału gazu do dechy wbija w fotel i ten dźwięk.
Świetne auto bez dwóch zdań. Wygląd ponadczasowy i pomimo 8 lat wciąż przyciągający uwagę przechodniów. Pożądanie wykonany, jak dotychczas jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
Na początku obawiałem się tego silnika ze względu na koszty utrzymania i ewentualne usterki. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że jest on praktycznie bezobsługowy. Ważne jak w każdym aucie jest terminowąa wymiana oleju wraz z filtrami. Jak dla mnie wielkim plusem jest brak turbo i to, że rozrząd jest na łańcuchu. Dzięki temu odchodzą już ewentualne drogie usterki tych podzespołów. Moc silnika fantastyczna. Bardzo dynamiczne auto. W połączeniu z napędem na 4 koła wyprzedzanie innych aut i ruszania z pod świateł to czysta frajda. No i ten dźwięk.
Kto zna skrzynię dsg ten wie na co ją stać. Ważna wymiana oleju z filtrem co 60 tyś. kilometrów. Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie. Bardzo szybko reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Kick downy w tym aucie to czysta przyjemność.
W moim aucie 3 tryby sztywności zawieszenia. Comfort, normal i sport. Głównie używam trybu Comfort auto przy dobrej nawierzchni sprawia wrażenie jakby płynęło. Zawieszenie dobrze tlumi nerownosci na jezdni. W trybie sport staje sie wyrażnie twardsze.
Daje 5 gwiazdek, bo nie mam się do czego przyczepić. Na karoserii nie mam żadnych oznak rdzy. Kilka odpryskow lakieru na masce, ale przy 8 letnim aucie to chyba normalne. Auto garażowane od samego początku.
To według mnie największa bolaczka tego auta. Samochód jest niski, a przez to szyby małe. Jazda do przodu ok. Manewrowanie tyłem gdziekolwiek sprawia trochę problemu. Nie posiadam czujników parkowania więc głównie zdaje się na lusterka boczme. Przez przyciemniana tylną szybę nie widać prawie nic. Nawet nie ma sensu odwracać głowy do tyłu przy cofaniu.
Wszystko pod ręką jak to w autach vw. Przeszkadza mi tylko przycisk hamulca ręcznego umiejscowiony z lewej strony deski rozdzielczej. Wolałbym mieć go przy wybieraku skrzyni biegów. Roczniki 2011 już tak mają.
Instalacja grzeje i chłodzi błyskawicznie. Na wielki plus też grzane i wentylowane fotele. Zima i w upały przy pełnej skórze niezastapiony element.
Z przodu bardzo dużo miejsca. Auto jest w wersji 4 osobowej. Z tylu osobie do 180 cm wzrostu będzie wygodnie. Powyżej bywa różnie. Dach z tylu pojazdu mocno opada przez co wysokie osoby mogą dotykać głową podsufitki. Fajnie, że tylne siedzenia również są kubełkowe.
Przy płynnej jeździe do 120 bardzo cicho i znośnie. Powyżej już gorzej. Przy przyspieszeniu wyrażnie słychać silnik i mruczące wydechy ale jak dla mnie to na plus. Kupiłem mocne auto żeby było szybkie i pięknie brzmialo.
Jak na razie w moim przypadku to tylko wymiana oleju i filtrów w silniku i skrzyni biegów. Koszty jak w każdym innym Passacie ze skrzynia dsg. W moim egzemplarzu 4motion doszedł jeszcze koszt wymiany oleju i filtra w haldexie. To około 500zl. Bak ma 70 litrów pojemności. Z regóły wystarczy mi na przejechanie około 650 km. Miesięcznie robie Passatem mniej więcej 1000 km. Ubezpiecznenie oc, nw 850 zl. To tyle co do kosztów utrzymania.
Trochę trzeszczą plastiki ale to ponoć bolączka passatów. Do reszty nie mam uwag. Super auto warte każdej złotówki.
Od początku użytkowania brak usterek.
Od początku użytkowania brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 V6 300KM 221kW [l/100km]

11,4