Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Leszek, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie, dośc przyzwoite hamulce, pakownośc bagażnika, kultura pracy silnika
Układ elektryczny : Zepsuty sygnał akustyczny zapalonych świateł
Auto kupiłem używane, akurat takie się trafiło. Volkswagen reprezentuje klasę podobną do konkurencji typu np. Opel. Pozytywie oceniam zawieszenie, niezła jest również pojemnośc bagażnika, Poważnych napraw nie doświadczyłem. Naprawę zawieszenia uznaję za typową przy takim przebiegu i naszych drogach. Miałem dość krytyczne opinie o tym samochodzie bo kupiłem auto uzywane z drobnymi defektami z którymi uporałem się sam. Typowa bolączka to świecąca się lampka EPC. Potwierdzam to co inni piszą serwis autoryzowany bardzo drogi (usługa) nie mówię o cenie części zamiennych która kształtuje się na średnim poziomie. Materiały eksploatacyjne kupuję różnie ale niekoniecznie w serwisie i wychodzi dużo taniej tak samo serwis nie autoryzowany i zaufany będzie duuużo tańszy ale to każdy o tym decyduje sam. Dużo części jest takich samych jak do Skody Fabi.
Ocena pozytywna dobrze dobrany silnik do masy i wielkości auta
Biegi wchodzą poprawnie, lekko, bez problemów
Bardzo fajnie zestrojone zawieszenie nie za miękkie i nie za twarde. Po przebiegu 70 tys. mały remont zawieszenia przedniego, wymieniłem tuleje wachacza przedniego, gumowe stabilizatory oraz elementy drążków stabilizatora. Naprawa raczej nie była droga około 300-400 zł.
Nie jest żle. Również oświetlenie nocą "do przodu" jest niezłe.
Zupełnie nie odpowiada mi "dodawanie gazu" odbywa się to elektrycznie a pedał gazu to potencjometr. Wolę wersję z linką.
Zupełnie nie odpowiada mi rozdział kierunków nawiewu powietrza. Nie ma opcji ustawienia nadmuchu przez wszystkie otwory jednocześnie.
Jak na swoją klasę jest w porządku. Pozytywnie oceniam pojemność i pakowność bagażnika 270 dm3. Bardzo dobry pomysł to chodniki gumowe przypinane na kołeczkach do podłogi, taka mała rzecz a bardzo wygodna.
W kabinie jest cicho szczególnie po naprawie przedniego zawieszenia. Natomiast głośno przy większych prędkościach co jest raczej zrozumiałe. Za niedobre uważam umieszczenie elementów dmuchawy i filtra przeciwpyłkowego pod nogami pasażera zwiększa hałas kabinie.
Nie jest to super ekonomiszne auto ale może być. Na trasie około 5-6 na 100km w mieście 8-9 na 100 km
Auto jest dość drogie jak za jakość i wyposażenie w nim oferowane. A czy warto tyle zapłacić każy musi ocenić sam. Moim zdaniem ładne i praktyczne.
Kiepskiej jakości trzeszczące pod ręką plastiki obicia drzwi i chwytów. Szyba (elektrycznie podnoszona) nie chciała zamykać się za pierwszym razem (wracała), nie podoba mi się również jakośc wykończenia tapicerki przy drzwiach, juz w Skodzie Fabi jest dużo ładniej. Zepsutą mam również regulację wysokości położenia pasów bezpieczeństwa, klakson ma zepsuty jeden ton i nadaje się do wymiany
Zepsuł mi się sygnał akustyczny właczonych świateł i kierunkowskazów. Jest to droga naprawa ~2000 zł. bo trzeba wymienic cała tablicę zegarów więc odpuściłem i przyzwycaiłem się do wyłączania świateł bez brzęczyka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW