Ocena kierowcy - Volkswagen Polo VI Hatchback 5d

Luki, 5 lat temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Polo VI Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę daje radę.
Duże jak na swoją klasę. Mam 1,90cm i mieszczę się sam za sobą mając pare centymetrów luzu za kolanami. Silnik fajny elastyczny i bardzo ekonomiczny szczególnie w mieście. Jak się wkręca na obroty to trochę słychać trzy cylindry, ale ja akurat lubię ten warkot. Warto dopłacić za active info display bo wygląda obłędnie. System info rozrywki wraz z android auto reaguje nadzwyczaj szybko bez jakiegokolwiek zamulania. Z systemu start stop zacząłem korzystać dopiero po 1500km załącza się kiedy kierowca chce nie wiem czemu tak gadają na tą funkcje. Bardzo przydatna funkcja precrash w standardzie - można się zagapić bez konsekwencji. Zostaje światło - ledy dają naprawdę rade szczególnie długie (to mnie naprawdę zaskoczyło). Minusy może cena ale porównując jakość materiałów, wielkość samochodu to różnica się zaciera na tle konkurencji. Jeszcze duży tunel środkowy i ten problem z środkowym pasem, którego vw nawet po roku od premiery nie naprawił czeka mnie z tego powodu jeszcze wezwanie serwisowe.
Ekonomiczny. Szybko się nagrzewa. Elastyczny -4 bieg i nawet zagorzały tirowiec nie jest przeszkodą.
Krótkie przełożenia. Fajnie się miesza. Częściej trzeba jeździć na pierwszym biegu. Eco doradca proponuje wrzucić 6 już 70-ciu.
Dużej różnicy nie ma przy zmianie wielkości felg. Zmieniałem z 17 letnie profil 45 na zimowe 16 profil 55.
Dopłaciłem za pakiet R-line. Zmienia to wygląd znacząco. Jak ktoś chce żeby jego samochód się wyróżniał to polecam. Alufelgi 17 bardzo ładne, ale dopłata do nich bardzo przesadzona.
co można powiedzieć - dobra. Czujniki dają rade wyczuwają nawet te niskie krawężniki.
Jak we wszystkich vw wszystko w zasięgu reki. Duży plus, że wyświetlacz jest wyżej niż w przypadku np. golfa i że nie jest doklejony do deski rozdzielczej.
Daje 4 z tego powodu, że za klimatronic musiałem dopłacić 3500zł (na niemieckiej stronie o połowę tańszy choć po skonfigurowaniu całości auto mi wyszło o 10000zl wiecej ) i że nie można dokupić ogrzewanej przedniej szyby.
Wielkość wnętrza porównywałem z golfem w salonie. Siadałem w obu samochodach sam za sobą. Różnica może 2cm na korzyść golfa - także niezauważalna. Dużo miejsca na nogi u kierowcy (prawe kolano nie uderza ani nie boli przy dłuższych trasach.
do 130 cichutko. Z zewnątrz słychać głównie opony.
Mało pali. Wymiana oleju co dwa lata - do tego na pewno nie będę się stosował. Mały silnik, segment B (choć bliżej mu do segmentu C ) co powoduje mniejsze składki ubezpieczenia. Zobaczymy jak z awaryjnością ale części będą tanie x samochodów ma te same podzespoły.
Pomijając zawyżoną dopłatę do klimatronica oraz felg i porównując cena/jakość do konkurencji jest ok. Ocene 5 gwiazdek daje ze wzgledu na warunki finansowania. Wziąłem w kredycie 50/50. Nikt nie daje takiego oprocentowania.
Nowy samochód. Brak
Nowy samochód. Brak.