Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

Niedzwiedz, 17 lat temu
Rok produkcji 1982
Volkswagen Scirocco II 1.6 110KM 81kW 1980-1982 - Oceń swoje auto
Piekne autko, klasyczny sportowy (powiedzmy) woz. Znakomite osiagi przy umiarkowanych kosztach eksploatacji. Najwazniejsza jest jednak jego linia- PIEKNY WOZ
bardzo przyjemny silniczek, ładnie sie wkreca na obroty, zapewnia znakomita dynamike jazdy jak na swoja pojemnosc- rekompensuje to swietny stosunek mocy do masy (875 kg!!!!!!)
troche za krotki trzeci bieg i jedyneczka troszke tez- chcac oszczedzic troche czasu na zmianie biegow mozna spokojnie ruszyc z 2 biegu
sztywne zawieszenie, pewne prowadzenie, niestety stan nawierzchni naszych drog powoduje dosz szybkie zuzywanie amortyzatorow i lozysk kol
moze nawet bdb, samochod ladnie przeszklony
wszystko na swoim miejscu
w porzadku, ogrzewanie bardzo dobre- w zimie nie potrzeba duzo czasu zeby nagrzac wnetrze
kierowca i pasazer pelen komfort, pasazerowie z tylu nie powinni posiadac nog, male dzieci tez nie powinny nazekac (pies tez sie zmiesci, nawet jak jest spory)
no z tym to nie jest najlepiej, autko ma juz swoje lata i to niestety slychac
spalanie w granicach 9,5- 13,5 litrow benzyny i okolo 10- 13 l lpg (w zaleznosci od ustawienia instalacji)- nie jest to ekonomiczne auto, ale czego wymagac od silnika 1,6 z 1982 roku rozwijajacego moc 110 km. Ogolnie- do zaakceptowania- zwlaszcza na lpg biorac pod uwage cene max spalil mi 15 l (trasa, w miescie nie szaleje), wachy ale z dwoma pasazerami i z butem w podlodze he he
Bardzo solidny samochod- typowa niemiecka dokladnosc. Mozna kupis dosc tanio, jednak co na poczatku jest tanie najczesciej pozniej okazuje sie bardzo drogie
trwale i odporne na agresywna eksploatacje auto choc zdarzaja sie np. szczotki w dmuchawie, jakies zwarcie w oswietleniu (wiek auta to usprawiedliwia)
krotko mowiac jest ok. Do tej pory padlo mi sprzeglo- docisk (ja przejechalem na nim 24 kkm, nie wiem ile poprzedni wlasciciel). amortyzatory przod (ale to zrozumiale) i to by bylo na tyle odpukac

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 110KM 81kW [l/100km]

10,8