Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

seboss, 20 lat temu
Rok produkcji 1987
Volkswagen Scirocco II 1.6 72KM 53kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
fantastyczne auto, dajace poczucie wolności i gwarantujące dużo przyjemności z jazdy. w internecie duzo pomocy mozna uzyskac z klubu VW Scirocco www.scirocco.pl
dobrze i to mimo zużycia (poprzedni właściciel mocno katował silnik)
mimo niewielkiej mocy, standardowa krótka 4 biegow skrzynia dawała zadowolenie zjazdy... niestety już 2 skrzynie popsułem
auto ma na prawde dobry ukł. jezdny. nie mam stabilizatorów, ani sportowego zawieczenia, a trzyma się drogi jak przyklejone. kierownica bez wspomagania doskonale daje odczuć co siędzieje zprzednimi kołami
duże szyby, tylna wygięta, żeby poprawić widoczność -> niemam zastrzeżeń
na pewno wygodne, ale limuzyna to to nie jest :)
bardzo szybko w zimie się nagrzewa.
dla mnie scirocco to auto 2+2. kierowca i pasażer mają komfortowe warunki jazdy. na tylnej kanapie jest znacznie gorzej
jeśli nie jest uszkodzone wyciszenie i izolacje (np. przez pracowników warsztatu). w srodkujest cicho nawet przy otwartym fabrycznym szyberdachu (dzieki dyfuzorowi)
zużycie paliwa bardzo niskie. po dokładnym wyregulowaniu bywa nawet ok. 8,5l w miescie i ponad 6l na trasie. czeny czesci i napraw? to Volkswagen -> b. tanio !!
niedrogie auto o na prawdę sportowym zacięciu
w zasadzie to samo z siebie w samochodzie nic mi się nie popsuło. to co musiałem naprawić dostałem wspadku po poprzednim właścicielu.
j.w.
Volkswagen Scirocco II