Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

Użytkownik Vw scirocco, 17 lat temu
Rok produkcji 1985
Volkswagen Scirocco II 1.6 75KM 55kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Jestem szczęśliwym posiadaczem volkswagena scirocco 1.6 od pół roku i nie mam z nim żadnego problemu.Używam go na codzień i przez połowę roku zrobiłem nim 8 tys km.Części są bardzo tanie.Nie mam zamiaru go sprzedawać także ze względów finansowych.Za moje scirocco zapłaciłem 2 tys zł i kupiłem go bardzo okazyjnie ponieważ jest w bardzo dobrym stanie.Ogólnie jest do fajny samochód.Nie zawodny,prosty i tani w obsłudze.Bardzo ładnie się prezentuje.
Silniczek o pojemności 1600ccm/75km na gaźniku pierburg e2 spisuje się przyzwoicie.Ma bardzo dobre osiągi,a przy tym nie spala bardzo dużo.W instrukcji obsługi napisane jest że prędkość maksymalna samochodu wynosi 168km/h,a przyśpieszenie od 0-100km/h wynosi 12 sekund.Silnik za długo się nagrzewa przez co więcej spala i dłużej jest głośny.W silniku powymieniałem oleje,płyny,paski itp. i zacząłem eksplotację.Przez całą zimę nigdy mnie nie zawiódł.Zawsze odpalał,nawet w mrozy.Minusem tego silnika jest skomplikowany i bardzo drogi gaźnik.
Przed zimą wymieniłem półsyntetyczny olej w skrzyni biegów oraz przesmarowałem wodziki,ponieważ skrzynia ciężko pracowała.Po tej wymianie było już dobrze,a skrzynia biegów do dzisiaj pracuje wzorowo.Jedynym minusem tej skrzyni jest brak piątego biegu.
Volkswagenem scirocco dobrze jeździ się po zakrętach.Po wymianie przednich amortyzatorów [nadawały się już do wymiany] wszystko jest ok i samochodem jeździ się bardzo przyjemnie.Minusem jest brak stabilizatora z przodu.
Jak dla mnie widoczność jest dobra.
Bez większych luksusów lecz wszystko na swoim miejscu i obrotomierz[jak to w sportowych samochodach.]
W zimie jest bardzo ciepło.Niestety w lecie też.
Z przodu dużo miejsca i dosyć wygodnie.Z tyłu mniej lecz jest to sportowy samochód.
Silnik słychać,lecz ma przyjemny dźwięk.
OK
Do samochodu są bardzo tanie części.
Czasami wyskoczy jakiś problem np. przy silniku.Należy jednak pamiętać że samochód ma 22 lata.
Jeszcze nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]