Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

tomekkk1@o2.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1989
Volkswagen Scirocco II 1.8 112KM 82kW 1982-1989 - Oceń swoje auto
Inne : Mój model to 1.8DX czyli 112 KM z roku 1991 zakupiony i nadal używany w Wielkiej Brytanii. Zaskakująca w tym aucie jest przede wszystkim dynamika i niska awaryjność (17 lat i prawie 200000 kilosów zrobione!!!), niskie zużycie paliwa przy spokojnej jeździe. Mam go ponad rok, musiałem tylko wymienić alternator, końcowy tłumik, zrobić wewnętrzne oświetlenie w kabinie (środkowego słupka - teraz działa nawet oświetlenie popielniczki!!!). Jestem w posiadaniu całej historii auta z przeszłości i nie za wiele w nim było wymieniane. Oprócz typowych wymian (płyny, paski) wymieniane były elementy zawieszenia, kilka razy wyciek z silnika. Tylko chwalić takie autko...
pomimo wieku potrafi mile zaskoczyć i zwrócić na siebie uwagę na drodze i w mieście
precyzyjnie \"zbiera się\", zadowalająco przyspiesza na V biegu, wigor przy redukcji cieszy niesamowicie.
Czasem problem z wbiciem 2 biegu (zgrzyta)
auto trzyma się drogi jak na magnes, dobrze się prowadzi na zakrętach
z przodu, na boki super trochę gorzej z tyłu (spoiler, martwe punkty)
nisko umieszczona kierownica utrudnia wsiadanie i wysiadanie
brak klimatyzacji nie przeszkadza w Wielkiej Brytanii,
z przodu bez zarzut, z tyłu - bądźmy szczerzy to auto sportowe, więc na tylna kanapę okazjonalnie, lub tylko zakupy (zwłaszcza jak się ma w bagażniku dwie skrzynie z 12\" głośnikami)
Hałas nie doskwiera - przy dużych prędkościach słychać szum wiatru, ale w normalnych granicach
Przy spokojnej jeździe (czyli rzadko) spalanie nie przerazi, przy \"ciężkiej nodze\" wir w baku :)
Ze sprzętem grającym (ok 200 funtów) w środku zakupiłem ten egzemplarz za 590 funtów więc oceniam na 5+ nawet
czasem zacina się tylko szyberdach
no oryginalne alternator i tłumik końcowy ciągną za kieszeń

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 112KM 82kW [l/100km]

7,7