Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

maxtronic, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 116KM 85kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Sharan I 2.0 i 116KM 85kW 1995-2010 - Oceń swoje auto
hmmmmm co ja mam tu napisac
Silnik bardzo dobre parametry.Totalne zero awarii.tylko lac i jezdzic.
skrzynia ok tylko czasami cos chrupnie od czasu do czasu lub ciężko wskoczy przy wrzucaniu biegu 1 lub wstecznego.
wszystko ok wymieniłem tylko to co w kazdym aucie trzeba wymieniac czyli gumy ,koncówki drążka,łączniki stabilizatora-koszt koszt ok 250zł za części. Teraz wymieniłem łożyska przednie bo szumiały koszt-125zł za szt.jeszcze czeka mnie wymiana tłumików koszt ok 95 do 140 za szt.
Wszystko tylko te przednie słupki są wnerwiające.Raz bym chłopa przejechał przez nie skręcając w lewo.
koszty utrzymania bardzo małe.koszt jazdy sredni bo autko waży swoje 1600kg
zima nie ma problemów jak sie autko nagrzeje.gorzej jak zaparują szyby to trzeba na maxa wentylator odkręcic aby dało sie jechac.Potem już wszystko ok.
znakomicie.kupa luzu itd.siedzenia idzie wyciągac.szkoda tylko że nie przednie.przydała by się wersja przedłuzana bo jak jest 7 osób to mało bagaży wchodzi do wozu.aha kierowca ma się bardzo wygodnie.wysoko siedzi przez co swiatła innych aut nie rażą po ślepiach.wchodzenie dla starszych osób jest ułatwione w stosunku do zwykłych aut przez wysoko umieszczone fotele.
zero chałasu.tylko wyższe obroty słychac i szum wiatru i opon.
paliwo od 8,6 do 11L.ceny napraw i przeglądów bardzo niskie przez mała awaryjnośc tych samochodów.
ja kupiłem za 9800zł więc uwazam że za bardzo małą kase można miec niezawodny duży rodzinny pojazd lądowy.
brak swiatla stopu,brak swiatla wstecznego,ulamane kable na zgieciu pomiedzy klapa a pojazdem oraz pomiedzy drzwami. przecika szyberdach i się czasami zacina.
modól od iskry czy cos takiego sie zwalił.i to wszystko koszt naprawy całe 150zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 116KM 85kW [l/100km]

9,7