Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

Bartek, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 116KM 85kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : przestronność, dobre warunki jezdne i przyjemność z jazdy i tyle..
Silnik : turbina
Inne : uszczelka pod głowicą
Zawieszenie : zawieszenie do wymiany co 40-50tyś
Samochód kupiłem sam w Niemczech pod Hamburgiem od 3 właściciela, auto serwisowane z pełną dokumentacją (przebieg 167 000), przyjechałem na kołach i się zaczeło, wycieki z silnika najpierw płyn chłodniczy, potem gubił olej silnik kapitalny remont z szlifem głowicy (2500zł), wymiana zawieszenia przedniego co 30tyś wymiana gum i amortyzatorów tył co 50tyś, wymiana całej turbo sprężarki i wszystkiego co jest z tym związane(3400zł), zacieranie się wycieraczek, przepalanie się żarówek (wręcz już irytujące) wycieki klimatyzacji (każde napełnienie 250zł nie wspominając o remontach ok 400-600zł), to że wymienia się jakieś eksploatacyjne rzeczy to normalne ciągłe remonty, remonty, remonty - Odradzam bardzo wadliwe auto! Robie co prawda w roku od 40 000 do 60 000km ale myślałem że będzie to auto które spełni moje oczekiwania, a poza przestronnością którą trzeba mu oddać i przyjemnością jazdy na długich trasach to masakra, w zimie rozgrzewa się bardzo długo, a latem w drugim rzędzie ciężko schłodzić klimatyzacją nie zamrażając kierowcy i pasażera obok i co tu więcej pisać odradzam!
- stabilizatory drążków wymiana co 20tyś
- przeciek i konieczność szlifowania głowicy - walnięta turbo sprężarka - wycieki z klimatyzacji - 2x w przeciągu 60tyś wymiana zawieszenia z przodu ;-/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 116KM 85kW [l/100km]

7,1