Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

el.jot, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2010 - Oceń swoje auto
Inne : w sumie to nic nie nie zaskoczyło - tego sie spodziewałem i nie zawiodłem się
Świetna alternatywa dla osób dla których kombiak to za mało a bus to za dużo. komfort osobówki a pojemność busa. jestem bardzo zadowolony z tego samochodu
Za silnik tylko przeciętnie - za moc. 90 koni to ZDECYDOWANIE za mało jak na tak duży samochód. Wyprzedzanie trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem
Szósty bieg świetnie sprawdza się w trasie ale przez to że skrzynia ma 6 biegów przełożenia są krótsze niż w normalnych 5-biegowych skrzyniach. Nawet jeżdżąc po mieście często czwórka jest za krótka i trzeba wrzucić piątkę. Robi się trochę mieszania gałką. Ale za to biegi wchodzą ładnie i płynnie
Samochód jest duży i wysoki - wiec zakrętów nie da się pokonywać "agresywnie". Jeździ się bardziej jak busem niż osobówką - trzeba sie przyzwyczaić. W porównaniu z osobówkami duży plus za wysokość zawieszenia - nie ma problemów z podjeżdżaniem pod krawężniki. Plus również za ESP i ABS - oby jak najrzadziej był potrzebny
Jak się już przyzwyczai do rozmiarów samochodu jest całkiem nieźle. Siedzi się wysoko wszytko widać. Cofać można spokojnie na lusterka albo ogldając sie do tyłu - widać gdzie sie kończy. To co mi na początku użytkowania przeszkadzało to przód którego nie widać - trzeba wyczuć na ile można sobie pozwolić z parkowaniem.
Wszystko na swoim miejscu. Dużo schowków - jest OK
Klimatronik jest OK ale ergonomia jego obsługi jest dziwna. W zimie strasznie długo się nagrzewa
Duży pakowny wygodny wóz. To największy atut tego samochodu. Ogromna możliwość aranżacji wnętrza, osobne siedzenia które można rozkładać i przekładać - SUPER!!!!
Mimo że to diesel jest cicho nawet przy większych predkosciach
co do napraw jeszcze nie wiem spalanie 6 do 7 litrów w cyklu mieszanym.
cena adekwatna do jakości - wysoka/wysoka
zatarty mechanizm wycieraczek - pół godziny roboty, spalone 2 żarówki - pikuś
na razie nic - ale poprzedni właściciel regularnie go serwisował w ASO i to teraz procentuje
Volkswagen Sharan I