Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan II Van

Rok produkcji 2010
Volkswagen Sharan II Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Nic.
Układ elektryczny
VW Sharan 2.0 TDI CR ,,Bluemotion'' 2010r. 120000 tyś przebiegu: rozsypany jeden z dwóch katalizatorów. Brak jakichkolwiek kontrolek podwodował, że nie wiedziałem o usterce, pokruszony wkład ceramiczny ustawił się w poprzek puszki katalizatora, praktycznie zatkał wydech, silnik prawie rozj...jedynym objawem były wiecznie chodzące wentylatory. Frajerstwo w ASO żądało 8 tyś. Na allegro kupiłem za 1500 + 500 zł koszt wymiany. 125000 awaria klimatyzacji: wymiana jakiegoś zaworka 500 zł. W kolejnym sezonie letnim kolejna awaria klimy, przez zaworek spier... gaz za 200 zł. Kolejna awaria: brak możliwości otwarcia prawych tylnych drzwi. Kosztu nie znam, nie naprawiam, dzieci wysiadają lewymi drzwiami. 140000 uszkodzony 1 wtryskiwacz. Leje i klekocze tak, że wstyd tym goownem jechać. Koszt jeszcze nieznany. Moja opinia: takiego goownianego ,,samochodu'' jeszcze nie miałem, niepolecam, trzymajcei się od tego z daleka, wygląda na to, że niemcy wpadli na głupi pomysło dodatkowych dochodów. Nadmienię jeszcze, że ostatnio musiałem wypakować cały bagażnik bo ,,samochód'' zażądał dolania adblue a wlew ukryty jest tak, że trzeba mieć pusty bagażnik i postawić dodatkowe fotele w bagażniku żeby się dostać do wlewu. Nie wiem co niemcom powyżerało mózgi i oceniam ,,samochód'' na 0 w skali 1-10. Następna będzie KIA albo Toyota. Nic niemickiego!
Nie ma to znaczenia przy stałych awariach.
To coś kosztuje 150000 zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW [l/100km]

8,3