Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg II SUV

Tomasz, 8 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI BlueMotion 245KM 180kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Touareg II SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion  245KM 180kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny kiedy trzeba, spalanie w normie, komfortowy samochód szczególnie na dalekie trasy, jednym słowem bardzo udany samochód
Inne
Ogólnie oceniam samochód na 4+ wpisałem doskonale :) Zawsze znajdą się jakieś punktu które są na minus, mnie osobiście denerwują naprawdę niewielkie sprawy: trzaski które pojawiają się w miejscu zamontowania rolety bagażnika, po wsadzeniu odpowiednich wygłuszaczy jest ok, druga sprawa to gabaryty :)) ale tego się nie da już zmienić, chciałem to mam, czasami parkowanie w mieście jest trudne - no ale kamerki naprawdę pomagają
Nie mam uwag, dynamika/spalania jak dla mnie ok, w mieście po 10km - spalanie przy spokojnej jeżdzie 11l, udało mi się nawet kiedyś zejść do 10l, trasa - zależy od buta - do 110km/h spokojnie 7,5l, do 150km/h - 8,5l.
tutaj tylko dobrze, czasami na D zadziała powolnie, na S jest ok, natomiast zdarzają się momenty że pogubi się w biegach, czytałem że X5 ma lepszą pod tym względem skrzynię
biorąc pneumatykę myślałem że będzie super, mam problem na zimowych oponach - trochę trzęsie - może to być wina nieoryginalnych felg, generalnie jest ok
nie można narzekać, widoczność ok - w końcu to suv- siedzi się wysoko, kamerki pomagają przy parkowaniu, jest bardzo bardzo
Dla mnie ok, po niemiecku, nie jest to porsche cayenne - gdzie przycisków ponastawiali 10x tyle co w touaregu, ale wychodząc z cayenne do touarega jest trochę smutnawo
Jest dobrze, chociaż zauważyłem że podczas deszczowych dni klima długo odprowadza parę, ale przy szybkim grzaniu jest ok,
Tutaj nie mam uwag, miejsca pod dostatkiem
Bardzo dobrze, widać że chłopcy się postarali, szum robi się >140km/h
Paliwo - spala jak poniżej jak na duży samochód nie jest żle, olej - dolewam max 1l na 25.000km, brak awarii
Myślę że nie ma co narzekać, samochód trochę kosztuje, daje optymalną jakość/ceny, konkurencja jest droższa a czasami płaci się tylko za znaczek, polecam Touarega
Czasami trzaski - czyli szczegół, reszta ok,
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI BlueMotion 245KM 180kW [l/100km]