Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe przy 130000km
Silnik : turbo przy 190000km
Zawieszenie : były jeszcze jakieś elementy zawieszenia łożysko z przodu, ale już nie pamiętam
Polecam samochód dla rodziny
Silnik przyzwoity, jeżeli chodzi o jego wady, to jest dość głośny, ale taka już przypadłość tej konstrukcji. Na szczęście jest to zrekompensowane charakterystyką silnika... motor posiada wyraźny moment obrotowy już od 1500 obrotów, a po załączeniu turbo jest jeszcze lepiej.
Przyzwoicie, ale bez rewelacji. dolne przełożenia wyjątkowo krótkie i podczas ruszania ze świateł trzeba się postarać żeby dobrze wystartować. Tempa nabiera się dopiero od 4 biegu, tu zaczynają się dłuższe przełożenia. Ponadto, jak dla mnie (częste wyjazdy w trasę) przydałby się jeszcze 7 bieg, lub inne zestopniowanie, bo w tej chwili na 6 biegu przy 100km/h jest już 2100 obrotów - trochę dużo. Dlatego auto przy jeździe autostradą 140km/h (3000obr.) trochę lubi wypić.
Dobrze się trzyma drogi, nie wiem do końca z czego to wynika, ale szybko zużywają się opony. Lubię co prawda szybką jazdę w zakrętach, a wysoka buda ciągnie auto na bok i to może być główna przyczyna. Jest trochę niżej zawieszony od większości aut, dlatego dość często zdarza się że przytrzeć podwoziem o krawężnik, lub podczas wyjazdu z garażu.
Duża przednia szyba to plus, jednak szerokie słupki przednie trochę przeszkadzają.
Rewelacja, konfigurowalność tego auta nie ma granic. trzeci rząd siedzeń bardzo przydatny w sytuacjach awaryjnych, na krótkich trasach można tam nawet upakować dorosłego o średnim wzroście.
Klimatyzacja działa dobrze, dla mnie problemem jest ogrzewanie, trochę to trwa przy mrozach, a przy temperaturze -27C i trasie, auto było niedogrzane.
Samochód bardzo przestronny z duża ilością schowków - wszystkie przemyślane, Polecam szczególnie przy mniejszych dzieciakach - włożenie dziecka do fotelika od góry nie stanowi problemu.
W zakresie prędkości do 100km/h jest przyzwoicie, powyżej zaczynają się szumy i warkot silnika zaczyna być uciążliwy
Spalanie jak na tą masę wozu i bryłę wyjątkowo dobre. Koszty napraw są dość wysokie.
Do zaakceptowania, chociaż koszta napraw mogły by być niższe
często przepalają się żarówki z tyłu
w momencie zakupu auto miało 98000 przebiegu, od tego czasu wymieniłem: - koło dwumasowe (2500PLN) - turbo (2600) - naprawa webasto 1200(było uszkodzone przy zakupie) ceny dotyczą części i wymiany

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,4