Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomimo już tyłu lat na karku i to, że auto cały czas stoi pod chmurką ogniska rdzy nie są jakieś ogromne
Zawieszenie : No to chyba bardziej wina polski dróg ale nie wiem już który raz przeguby wymieniałem
Ogólnie auto sprawuje się bez zarzutów, największym atutem według mnie tego samochodu to przestronność, silnik i oczywiście bagażnik
Przejechaliśmy nim już prawie pół miliona jest cały czas użytkowany
Sama w sobie jest dobra tylko 6 bieg na wysiadł i teraz jest wymieniony ale podczas jazdy BARDZO huczy
Nic dodać nic ująć
Auto ma już swoje lata i korozja daje o sobie znać lewe nadkole zaczęło mieć purchle i pod gumą gdzue jest szyba też zaczęły się robi ogniska rdzy po za tym mam zakonserwowane podowazie i progi więc może dlatego tak od spodu nie bierze
We wszystkie strony świata wszystko widać ;) tylko czasami słupek C przeszkadza
Jak to vw
Latem tak jak teraz kilma działa perfekcyjnie od razu leci zimne powietrze ale w zimę trzeba trochę poczekać zanim poleci ciepłe powietrze No ale to jest diesel zanim się nagrzeje też trzeba poczekać
No tutaj się postarali jak mój ojciec raz prowadził i ja siedziałem za nim ( a mam 193 cm wzrostu) to miałem jeszcze mały zapas na nogi. Jak jedziemy na wakacje to nawet pies w bagażniku się mieści. Osoby w trzecim rzędzie siedzeń nie mają już tak fajnie osoby nawet o wzór się 170cm mają tam mało miejsca.
Bardzo kiepskie przy 120 km/h na autostradzie słychac szumy opon i silnik też bardzo słychać chyba to jest największy minus tego samochodu
Naprawy nie są jakieś Bardzo drogie
Raz na trasie zatarł nam się kompresor od klimy i auto nie chciało odpalić albo raz w górach turbina nam siadła i pod górkę nie dało się wjechać
Tutaj jednak widać że do 1.9 tdi stereotyp jednak czasami się zgadzają ;).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,9