Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Mariusz, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wcześniej interesowałem się podobnymi.Długo szukałem,mam to co chciałem.Najciekawsza jest skrzynia DSG.
Póki co jest świetnie,czas pokarze.Leję olei i jeżdżę.Przeglądy po zimie.
Naczytałem się wiele opinii na temat usterek.Auto odpowiednio serwisowane sprawia się b.dobrze.Brak problemów z paleniem,a reszta jak to u VW,na początku klekocze;)
Nie zamienię się nigdy na manualną skrzynie biegów.Regularna wymiana oleju i filtra co 60 tys.Przyzwyczaić się trzeba do ruszania z lekkim opóżnieniem;)
Przy oryginalnym niskim profilu opon,wybiera nierówności z jezdni,ale takie mamy drogi-niestety;)Na równym,fajnie.
Widoczność dobra we wszystkich kierunkach,tylko przednie słupki ograniczają troszkę.
To zależy z jakiego auta się przesiada?Z opla do VW,to się czuje...
Porównując Zafirę,rewelacja.Grzeje,schładza,w końcu nie ma problemów z odchuchaniem przedniej szyby-nie tylko jesienią.
Wystarczająca regulacja fotela i kierownicy,wyjmowane fotele,składane,wielki bagażnik.Dobry na różne okazje.
Oprócz odgłosów z nierówności jezdni,jest dobrze.
Po przejechaniu Polski(ok.700 km.)średnie spalanie z dwiema osobami 5,9l,a było różnie;).Zależy od \"buta\"W mieście ok.6,6l.,czasem więcej,czasem mniej.Wymiana oleju i filtra skrzyni DSG,w nieautoryzowanym warsztacie ok.750 zł.Co do przeglądów jeszcze nie wiem,napraw brak.
Jest to auto trzy letnie,w b. dobrym stanie,serwisowane w Niemczech.Ma prawie pełne wyposażenie,takie jakie chciałem;)Jest OK.
Praktycznie brak jest dokuczliwych niesprawności...Myślę,że nie trzyma regulacja fotela kierowcy w górnym położeniu.Niewielkie ubytki płynu chłodzącego100g/600km
Po kilkunastu miesiącach i tysiącach eksploatacji,usterek brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

5,3