Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

LOOK, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : FUNKCJONALNOŚĆ WNĘTRZA I WYGODNE FOTELE CO SPRAWIA, ŻE DŁUGA TRASA NIE JEST PROBLEMEM.
Silnik : GŁOWICA - WYSOKIE KOSZTY NAPRAWY !!!!!!!!!!!!!!!!
JAK NAJBARDZIEJ POZYTYWNIE ZA WYJĄTKIEM WAD OPISANYCH WYŻEJ.
Muszę podzielić tu swoją opinię na dwie części: 1. Usterkowość tego silnika ale o to rozwinę w innej części tu tylko napiszę, że baaaardzo trzeba uważać i liczyć się z poważnymi kłopotami. 2. Co to kultury pracy to jest głośno w środku (nie tylko od opon i wiatru) zwłaszcza na autostradzie gdzie jedziesz zgodnie ~130-140km/h. Nie da się ukryć jest to dosyć uciążliwe. Osiągi nie są powalające ale wg mnie wystarczające. Lecz uwzględniając masę pojazdu to daaaleko mu do passata 1,9tdi 130KM.
Tu nie ma się do czego przyczepić. Posiadam wersję 6-cio biegowego manuala i wszystkie biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. Nie zdarzyło mi się \"nie trafić\" tam gdzie trzeba. Wg mnie doskonale.
Wszystko bardzo precyzyjne. Lecz ma to swoje wady bo by się autko super trzymało drogi musi być dosyć twardo zestrojone i właśnie tak jest tutaj. Na 16\" felgach każdą naszą polską cholerną dziurę czuć i to bardzo. Można oczekiwać od auta rodzinnego więcej komfortu. Ale coś za coś - wybieramy przecież sami ;) Zaletą zawieszenia jest stosunkowo dobra jego żywotność jak na nasze realia.
Jak dla mnie to widoczność we wszystkich kierunkach zadowalająca. Każdy sobie może ustawić fotel jak chce standardowo nawet w pionie. Ja mam 185cm moja żona 164 i bez problemów widać wszystko dookoła.
Moim zdaniem wszystko na swoim miejscu. Nie ma rzeczy, które mi jakoś bardzo przeszkadzają a jeździłem już wieloma samochodami. No może to, że w stolikach dla tylnych foteli w otworach na picie praktycznie da się postawić jedynie duże kubki kartonowe. Butelki i puszki się nie da.
Jeśli wszystko jest sprawne to generalnie bez zarzutów. Wg mnie przy wysokich temp. na zewnątrz klima potrzebuje sporo czasu żeby schłodzić tylną część kabiny.
W mojej opinii jak najbardziej funkcjonalnie. Mojej rodzinie na pewno nie brakuje miejsca, a przesuwanie foteli przednich i tylnych na pewno pozwoli znaleźć właściwe ustawienie. A i nawet może pozwolić powiększyć sobie bagażnik. Ale z perspektywy rodzinnej to rewelacyjne jest pochylanie tylnych foteli co docenia się na dłuuugich trasach.
Tu jest największa wada tego samochodu. Trzeba się liczyć z tym, że jest głośno a przy szybszej jeździe - jeszcze głośniej.
Spalanie - wg mnie bardzo ale to bardzo dobrze. Motor 2,0 tdi 140KM na trasie 1000km głównie autostrada (130-140km/h) 6,0-6,3l. Jak na zakopiance jadę 90km/h to 5-5,5l. W mieście 6,5-7,0l. Jak dla mnie super. Ale... i niestety tu też jest ALE i to bardzo poważne - silnik a szczególnie jego GŁOWICA. Nie ma co ukrywać jak kupujesz tą wersję silnikową to musisz się liczyć z wymianą bądź spawaniem głowicy jeśli nie zostało to jeszcze zrobione. I nie ma co się łudzić, że Cię to ominie jak zamierzasz trochę tym autem pojeździć. Akualna cena wymiany w ASO 9tys. złotych (2 lata gwarancji)- zgroza ;/. Jak spawasz to 1500-2500zł i nie masz pewności, że będzie trzymała szczelność.
Wg mnie przeciętnie. Jakość tego auta w porównaniu z innymi, którymi jeździłem jest dokładnie przeciętna a w stosunku do ceny nowego? Też przeciętna. Nie ma rewelacji. Plastiki i materiały średniej jakości. Fotele wygodne, super trzymają na boki i z trwałego materiału.
Tutaj mogę wpisać tylko i wyłącznie żarówki, które stosunkowo często się przepalają i chodzi tu o tylne lampy.
JAK ZROBISZ GŁOWICĘ TO BĘDZIESZ JEŹDZIŁ NIE BARDZIEJ AWARYJNIE NIŻ W INNYCH MARKACH.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

5,9