Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Romc, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń, ergonomia i funkcjonalność. Troszkę strach w mieście bo auto jest duże ale i tak polecam.
Układ elektryczny : Drobna elektronika. Do tej pory nie było niczego poważniejszego.
Karoseria : Wiekowe autko i dopiero teraz coś z niego wychodzi. Przed zimą wykonam potrzebne naprawy i zakonserwuję żeby było cacy kolejnych kilka lat.
Auto kupione aby sprostać wymaganiom rodziny i moim zapędom delikatnie sportowym. Moc super, komfort bardzo dobry, do tej pory mało awaryjny - gdybym miał wybierać brałbym go drugi raz.
Drobne, kosmetyczne i typowo eksploatacyjne rzeczy - nic nadzwyczajnego do tej pory. Dbasz o auto i odwdzięcza Ci się tym samym.
Jestem przyzwyczajony do skrzyni manualnej jednak automat też daje radę - wygoda zauważalna gołym okiem, spalanie przy tej skrzyni też atrakcyjne.
Reaguje dokładnie tak, jakbym tego chciał, ni mniej ni więcej.
Przestrzeń, komfort, wygoda. W moim osobistym odczuciu jadę nie autem rodzinnym ale limuzyną hahaha.
Wszystko na swoim miejscu tam gdzie ma być bez jakichś większych utrudnień w dostępie do przycisków czy schowków.
Nie mam się do czego przyczepić poza parowaniem szyb w zimie przy większej liczbie pasażerów.
Przestrzeni tyle że nie wiadomo co z nią zrobić. Bardzo mi się podoba.
Mogłoby być odrobinę lepsze ale nie jest najgorzej. Można rozmawiać bez krzyku bez żadnego problemu.
Swojego Tourana mam stosunkowo od niedawna. Jednak myślę że po przejechaniu nim prawie 1,5 tys km mogę się wypowiedzieć na jego temat. Ogólnie mówiąc przebieg 320 tys. więc swoje widział, po wymianie paska rozrządu, oleju w silniku i skrzyni (automat DSG) oraz przy jeździe w stosunku 60% trasa 40% miasto, spalanie przedstawia się następująco: Spalanie miasto = 7,8-8,2l/100km, Trasa = 5,6-6l/100km, chociaż w jednym przypadku udało mi się zejść ze spalaniem na trasie do 5,4l/100km bez większych problemów. W moim egzemplarzu problemem były kosmetyczne rzeczy: uszczelki, pasek rozrządu, oleje, filtry powietrza, klocki hamulcowe, elektryka lusterek i szyb, da gniazda zapalniczek (do wymiany) i nowy akumulator czyli rzeczy typowo eksploatacyjne poza tym śmiga, hula, mruczy aż miło. Lekki dyskomfort można odczuć przy odpalaniu zimnego silnika - ciężko mu to idzie i szarpie autem jak worem kartofli na wertepach. Ogólnie polecam nawet najbardziej wybrednym, podstawowe wymogi komfortu i kultury jazdy to auto spełnia wyśmienicie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,6