Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Dziekan, 17 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Bardzo udany samochód, wszechstronny. Polecam każdemu: prowadzącemu własną działalność mającego dużą rodzinę, lubiącemu jednocześnie czasami szybciej pojechać... Doskonały na b.długie trasy.
Wg. mnie silnik pracuje bardzo cicho jak na diesla, a elastyczność jest zadowalająca, zwłaszcza na trasie nawet na 6-tce.
Biegi nie "haczą" - wchodzą płynnie, do tego wysprzęglanie już od lekkiego naciśnięcia pedału, dla mnie to duży plus.
Dobry, bardzo ładnie wybiera nierówności, nic nie stuka (jeśli już to jest to wina dróg w PL). Jak dla mnie to mogłby być nawet ciut sztywniejszy, żeby szybciej można było pokonywać zakręty, ale ogolnie nie ma sie do czego przyczepić.
Rewelacja, duży zakres regulacji siedzenia kierowcy i pasażerów. Pozwala siedzieć wysoko, przez co widoczność jest doskonała i co ważne samochody z przeciwka nie oślepiają tak bardzo jak w zwykłej osobówce.
Typowy Vw bez udziwnień i dobrze - tak lubię. Proste rozwiązania są najlepsze...
Przeciętnie... Zimą jadąc w cztery osoby, boczne-tylne szyby są zaparowane. W lato bez zarzutu elegancko chłodzi od pierwszych chwil, skuteczna nawet przy nagrzanym na słonecznym parkingu wnętrzu.
Bez zarzutu. Z zewnątrz nie wygląda na tak pojemnego i przestronnego w środku. Duży plus dla konstruktorów...
Wyciszenie jak na auto tych gabarytów bez zarzutu. Nawet przy prędkości maksymalnej ;)
W normie. Po mieście Przy spokojnej jeździe udało mi się spalić 6,7L/100km. Natomiast przy mojej normalnej 8,9L/100km. Na trasie min. jakie osiągnąłem to 5,9L/100km, natomiast jadąc normalnie (niekiedy pełen sandał lub v/max) wyszło 7,7L/100km Chwilowe spalanie przy 200km/h ~14L/100km Według mnie biorąc pod uwagę gabaryty auta oraz moc silnika to wynik zadowalający.
Cóż, nie mogę narzekać gdyż auto sprowadzone ze Szwajcarii po stłuczce, z niewielkim przebiegiem - także w wersji Highline kosztował mnie 60% ceny nowego z salonu.
Narazie odpukać żadnych drobnych niedomagań nie doświadczyłem.
Narazie odpukać żadnych poważnych niedomagań nie doświadczyłem. Podobno szybko leci koło dwumasowe w niektórych egzemplarzach firmy LUK. Ja się zabezpieczyłem i w garażu leży już kompletne sprzegło z kołem firmy SACHS. Narazie jednak żadnych objawów auto nie wykazuje....

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,8