Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

pavlus72@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : To przecież karta atutowa VW, doskonałe silniki. Bo w sumie przez wiele lat nawet jak coś się zepsuło w moim VW to nigdy nic w silniku.
Uwaga! Bardzo niesympatycznie i nieprofesjonalnie kupowało się auto u krakowskiego dealera VW Bełtowski. Brak profesjonalizmu. Ponadto nigdy się nie dodzwonicie się do serwisu. Wymiana oleju kosztuje u nich 420-460 zł a 70 km dalej u innego dealera 280zł....
Prawdziwy majstersztyk. Odradzam przyszłym właścicielom 1.9 TDI, pomimo, że jest to fantastycznie ekonomiczny silnik bedzie za słaby do auta, które waży 1600kg! 2.0 TDI to optimum.
Niemiecka. To mówi wszystko, bez zbędnych luzów, kolebotania i innych japońskich, francuskich czy koreańskich niedoskonałości. Zastanawia mnie sens 6 biegów, które pracują jeśli chodzi o obroty jak skrzynia 5 biegowa (np w Passatach B5) (tzn 6 bieg nie jest wiele dłuższy niż 5 w 5-biegowej) ale ja lubie jak coś trzeba robić w czasie jazdy, wiec dla mnie cool ;-)
Precyzja. Obawiałem się przesiadając się z passata, że będą mi przeszadzały większe przechyły związane z większą wysokośćią kabiny i fotela. Już na jeździe próbnej zauważyłem, że nic podobnego! Zdecydowanie doskonałe zachowanie na zakrętach, icałkiem przyzwoite tłumienie dziur i garbów.
Tu nie jest najlepiej jeśli chodzi o przód. Czegoś zabrakło.
Mistrzostwo świata.
Mały przebieg, żeby coś powiedzieć ale jak przejeździło się 2 passaty z climatronikiem to i ten napewno będzie się spisywał doskonale.
Kupiliśmy auto dla 4 osobowej rodziny. Bomba, nic wiecej nie trzeba. No chyba ze auto campingowe ale VW chyba nie robi ;-) No chyba Multivana Atlantis
Ktoś tu wspominał w ocenach, że głośno. Zaprzeczam. Nawet przy dużych prędkościach jak na wysokie auto jest naprawde cichy. Można spokojnie rozmawiać z pasażerami z tyłu. Nieporównywalnie do np. nowej Toyoty Avensis w której nie da się rozmawiać, ale Avensis to oddzielna historia, jakby ktoś się napalił niech napisze do go odwiodę od tej głupoty.
2.0 TDI jest mocny, doskonały ale nie pali tak jak 1.9 :-) Coś za coś. Udało mis się uzyskać 5,6 na 200km trassie. Średnia z 1500km to 6,6 z przewagą ruchu podmiejsckiego. W mieście jak to w mieście. Jak się stanie w Krakowie to i ponad 9 spali. Ale przecież nie jest to auto miejskie! Do miasta Polo.
Trudno coś powiedzieć bo mały przebieg ale można dokupić za niewiele 3 letnią prawie pełną gwarancję. Poza tym wiem ile zdrowia kosztuje mieć Toyotę, Volvo, koreańca czy francuza, i wiem że 2 VW były niezawode. Coż innego mogłem wybrać?
jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]