Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Tommy, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDI DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Touran I 2.0 TDI DPF 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : W zasadzie kilka rzeczy, ale chyba najbardziej przestronność, funkconalność i wygoda. Gigantyczny bagażnik, odczepiane tylne fotele (nie ma kanapy), układ jezdny i kultura jazdy (płynność) również świetna.
Wymarzone auto. Mam wszystko co chciałem i co jest mi potrzebne: mocny i dynamiczny silnik, b. dużo miejsca (ogromny bagażnik), super wyposażęnie (wersja Trendline z podgrzewanymi fotelami np.), dobra ekonomika jak na tyle koni, precyzyjny układ jezdny, fajne audio. Jestem super zadowolony, następne auto znowu Touran :)
Szkoda, że nie ma oceny 4,5 :) Odjąłęm obiektywnie za głośniejszą pracę (8 zaworów). Nie jest to common rail i "klekot" słychać, szczególnie na zimnym. Jak się rozgrzeje dźwięk jest przyjemny dla ucha - szczególnie przy przyspieszeniu. 140 KM robi swoje - przyspieszenie 10 s do setki CZUĆ i to jest piękne :D
Bez zarzutów - wszystko płynnie, bez zacięć. NA 6-tym biegu można spokojnie przyspieszać (oczywiśćie przy odpowiednich obrotach - powyżej 2500). Aczkolwike 6-stka służy mi do spokojnej jazdy na autostradzie, oszczędny bieg.
Rewelacja! Wspogania idealnie, delikatne w mieście, na trasie analogicznie mniej. I znów: 4,5 powinno być: odjąłem za zawieszenie. Kwesta przyzwyczajenia może - na trasie świetnie, ale w mieście po dziurach niestety twarde zawieszenie daje znać o sobie - trochę trzęsie. Ja tam się przyzwyczaiłem, ale jednak wolałbym ciut miększe.
W sumie OK. NAjbardziej przeszkadzaja przednie słupki. Z uwagi na krótki przód i duże szyby tylne jest n. dobrze.
No cóż - niemieckie auto. WSZYSTKO na miejscu i pod ręką, fotele niesamowicie wygodne. Podczas podróży na wakacje pierwszy długi postój zrobiłem po...500 km! Zero bółu placó, skurczy czy cierpnięcia kończyn.Bardzo dobra jakość wykończenia, świetnie spasowane elementy. Schowki, z tyłu stoliczki, miejsca na napoje - nic tylko jechać! :)
Dzięki webasto szybko się nagrzewa, latem elegancko chłodzi. Super pomysł z doprowadzeniem tunelu wentylacyjnewgo na środek tylnych foteli - naprawdę dużo daje. Parujące szyby równeiż nei są kłopotem - funkcja odmrażania/odparowywania szyb działą OK.
Jestem wysokim człowiekiem i po prostu RE-WE-LACJA! Wysoko, pewnie, niczym nie skrępowane ruchy. Z tyłu - z uwagi na "kanciastość" auta prawie tyle samo miejsca jak z przodu. Dzięki 3 FOTELOM (nie kanapie) każdy ma sporo miejsca.
Common rail to nie jest, więc silnik słychać. Poza tym auto jest raczej kanciate, więc opór powietrza przy większych prędkościach czuć. Nie jest to limuzyna przecież, choć myślałem, że będzie o wiele gorzej.
zużycie paliwa: miasto: 7-8 trasa: 5-6. Średnia sobie policzcie :) Oczywiśćie: jadąc 90km/h po równej drodze spala ok. 5 l (rekord 4.8!) , ale kto tak jeździ?
Fakt, auto drogie. Za drogie, ALE: jeżeli po latach to był poniesiony koszt za auto bezawaryjne, auto w którym NICZEGO mi nie brakuje to warto. Pamiętajcie, że VW stosunkowo mało traci na wartości (w porównaniu do fiatów, francuzó czy opli)
lamka zapalniczki - pierdołka, ale sposób demontażu i wymiany to horror. ALe dało się. Alternator - zaczęło padać sprzęgiełko, więc wymieniłem.
Jeżdżę 10 m-cy i zero problemów. Mam silnik BMM, więc słynne pękanie głowic mnie nie dotyczy. DPF - ja regularnei jeżdżę szybko na rozgrznym silniku, wieć kłopotów brak. Dla robiących w większośći krótkie odcinki będzie problem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI DPF 140KM 103kW [l/100km]

Volkswagen Touran I