Ocena kierowcy - Volkswagen Touran II

ASz, 10 lat temu
Rok produkcji 2013
Volkswagen Touran II 1.2 105KM 77kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały i dynamiczny silnik, przy okazji ekonomiczny.
Bardzo wygodne i funkcjonalne auto, śmiało polecam je każdemu.
Na początku chciałem wybrać większy silnik, ale jazda testowa przekonała mnie do 1.2 i nie żałuję wyboru. Wcześniej jeździłem Oplem Zafirą 1.8, moje odczucie podczas jazdy jest takie, że silnik 1.2 jest mocniejszy.
Czasami wsteczny bieg wskakuje za drugim razem, zdarza się to bardzo rzadko.
Nawigacja jest umieszczona za nisko, przez co za bardzo trzeba odrywać wzrok od drogi. Powinna być montowana powyżej panelu od klimatyzacji. Przyciski od załączania systemu \"Park Assist\" oraz czujek parkowania umieszczone są za daleko, muszę solidnie oderwać plecy od fotela aby załączyć system, do tego dźwignia zmiany biegów zasłania przyciski, więc trzeba lekko odgiąć głowę, by zobaczyć czy właściwą opcję załączamy.
Klimatyzacja jak i ogrzewanie działają bardzo dobrze.
Z tylnej kanapy wymontowałem środkowy fotel, 2 skrajne są lekko przesunięte do środka, dzięki temu 2 osoby z tyłu podróżują bardzo wygodnie. Bardzo duży bagażnik, brakuje mi tylko możliwości montażu kratki oddzielającej przestrzeń pasażerską od bagażnika. Okazuje się, że jest to opcja, którą trzeba wybrać podczas zakupu auta.
Silnik pracuje bardzo cicho, najbardziej słychać szum opon i powietrza.
Zużycie paliwa rewelacyjne jak na całkiem spore auto.
Po zakupie samochodu pojawiły się lekkie stuki z tyłu auta, byłem przekonany że to coś w zawieszeniu. Okazało się, że zamek w tylnej klapie wymagał drobnej regulacji, mechanik w ASO w minutę bezbłędnie rozpoznał skąd dobiega niepokojący dźwięk.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 105KM 77kW [l/100km]

6,6