Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Bart, 2 lata temu
Silnik 1.6 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Touran III 1.6 TDI 115KM 85kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Samochód idealny dla rodziny 2+2, miejsca wystarczająco. Z silnikiem 1.6TDI nie będzie to auto o zacięciu sportowym, ale do podróżowania bardzo przyjemny i odwdzięczy się niską konsumpcją paliwa na poziomie 5L. Bardzo dobrze wyciszony, przy prędkościach 150km/h można spokojnie rozmawiać. Polecam w opcji z radiem AndroidAuto czy CarPlay. Kamera cofania, jest obowiązkiem, nie wyobrażam sobie parkować tym autem bez tego wynalazku. Masa schowków. Pozycja za kierownicą bardzo dobra, wygodnie się podróżuje i nie odczuwa dyskomfortu na dłuższych trasach. Zaletą tego auta na pewno są koszty użytkowania, serwis nie jest drogi
Silnik 1.6 TDI nie będzie spełniał wymagań zaciętego kierowcy. W mieście nie będzie odczuwalny brak mocy. Na trasie często przy poruszaniu się na drogach krajowych, pedał gazu przy wyprzedzaniu będzie wciskany w podłogę. Nie będzie to jednak wielki kłopot i auto będzie poruszało się zwinnie. Spalanie samochodu na trasie jak i w mieście jest naprawdę niskie. Samochód zadowala się w mieście poziomem 6L/100km a na trasie spokojnie można osiągnać 5L/100km
Manualna skrzynia 6 biegowa, sprawuje się nadzwyczaj dobrze. Miłe krótkie przełożenia
Prowadzi się znakomicie jak na auto tej wysokości
Tu rewelacji chyba nie ma, auto 20017 a już klapa zaczyna rdzewieć przy uchwycie do podnoszenia
Bardzo zadowolony, cicho w środku, nawet przy prędkościach autostradowych 150km/h.
Ciężko mi tu coś sensownego napisać, auto zakupiłem jako 3latka i chłodnica od klimatyzacji była do wymiany. Po wymianie wszystko działa prawidłowo. Wymieniłem czynnik chłodzący na stary, i klimatyzacja pięknie działa
Cała masa miejsca. Schowki rozmieszczone z przodu jak i z tyłu samochodu. Dodatkowe schowki na podsufitce (nie wiem czy to opcja)
Prędkości autostradowe nie sprawiają dyskomfortu. W środku jest przyjemnie i cicho. Podróżowanie po autostradzie przy 150km/h i manualnej skrzyni sprawia że auto pracuje w okolicy 2700 obrotów na minutę. Bardzo przyjemnie dla ucha.
Oceniając samochód na rynku, ciężko będzie coś dostać w tych pieniądzach. Mamy tu samochód wykończony fajnymi materiałami, a zarazem cena plasuje się nieco wyżej niż Golf. Deska jest w miarę świeża jak na swój wiek (Lift 2017)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 115KM 85kW [l/100km]

Volkswagen Touran III