Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Rok produkcji 2019
Volkswagen Touran III 2.0 TDI 150KM 110kW od 2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Wszystko pod ręką
Inne : Trzeszcząca deska rozdzielcza.
Dla osób, którym znudziła się już motoryzacja i potrzebują zarówno funkcjonalnego woła roboczego jak i wygodnego auta rodzinnego. Niczym nie zachwyca, bardzo stonowany, ale na wszystko czego trzeba. Przestrzeń, ergonomia, wystarczające osiągi, akceptowalne spalanie (ale tylko poza miastem). Niezadowalająca jest jednak jakość spasowania elementów deski rozdzielczej. Co raz to słyszę nowe irytujące skrzypienia na nierównościach. Dla mnie jest to niedopuszczalne w samochodzie za 150 tyś. Nawet mój poprzedni passat B7 tak nie skrzypiał po 320 kkm i 6 latach.
Wiedziałem czego się spodziewać. Dosyć dynamiczny w połączeniu z DSG. Nie jest to demon prędkości, ale do normalnego przemieszczania jest idealny. Przy wyprzedzaniu także dobrze sobie radzi.
Jedyny minus za opóźnienie przy próbie szybkiego ruszenia z miejsca. W tej kwestii jest zdecydowanie wolniejsza od poprzedniej DSG 6.
Nadspodziewanie dobrze trzyma się drogi. Jedzie jak po sznurku. Nie spodziewałem się tego. Dzięki dosyć sztywnemu zestrojeniu nie przechyla się na zakrętach.
R-line robi robotę. Tak poza tym konserwatywnie.
Znakomita.
Wszystko pod ręką. Wciąż mam fizyczne przyciski i pokrętła. Samochód, w którym wszystko obsługuje się z tableta odpada w przedbiegach.
Grzane fotele, szyba. Dogrzewanie elektryczne. Wydajna 3-strefowa klima z funkcją Clear Air- bardzo doceniam. Możliwość sterowania temp. trzeciej strefy z przodu.
Nic dodać nic ująć. Ogromny zakres regulacji foteli z przodu. Regulacja pochylenia trzech osobnych foteli z tyłu. Dla mnie najważniejsza jest możliwość przesuwania foteli tylnich o 20 cm, każdy.
Tak jest słabo. Zawieszenie głośne na nierównościach. Przy prędkościach autostradowych buda daje o sobie znać. Silnik słabo wyciszony.
W sumie mnie to nie interesuje. Samochód służbowy :-)
Mogłoby być ciszej.
Nic się nie popsuło