Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Touran III 2.0 TDI 150KM 110kW od 2015 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia wnętrza - nie miałem sytuacji że nie mogłem czegoś przewieźć, albo coś by się nie zmieściło.
Auto spełnia moje oczekiwania, kupiłem je nowe w polskim salonie po urodzeniu 2 i 3 dziecka (bliźniaków ) okazało się że Octavia jest za mała na 5 osobową rodzinę (foteliki) W niedalekim czasie pojawiło się 4 dziecko więc idealnie przydały się dodatkowe tylne siedzenia. Dzięki ułatwieniom typu keyless, start/stop, kamera cofania itp. weszliśmy w inny standard jeżdżenia autem :) Ergonomia auta, i jego wciąż nowoczesna sylwetka zewnętrzna powodują, że nadal z satysfakcją użytkujemy to auto.
Po prostu niemiecki diesel 2,0 wiedziałem co robię jak go kupowałem więc nie mam większych zastrzeżeń
Po prawie 100 tys. nic się z nią nie dzieje. Manual więc łatwo zapanować nad wyprzedzaniem itp.
W porządku
jest ok, nieszczególnie zwracam uwagę...
Nie mam zbyt dużej skali porównawczej ale wg mnie bardzo dobra, siedzi się wysoko. Wiadomo jak foteliki mają podniesione zagłówki to w tylnej szybie mało co widać ale to siła wyższa
Ergonomia tego auta to istne arcydzieło, ukłon w kierunku zachodnich inżynierów. Ilość schowków, półeczek, szufladek jest gigantyczny. W drzwiach kierowcy idealnie mieści się woda mineralna 1,5 L. Z tyłu mieszczą się idealnie 3 foteliki wszystkie siedzenia przesuwne i na Iso Fix tak jak zresztą 6 i 7 w 3 rzędzie. Jeździmy z 4 dzieci i nawet wózek dziecięcy się mieści jeszcze z tyłu. A do tego auto nie jest toporne z zewnątrz i można w mieście łatwo zaparkować.
Ogrzewanie szybko działa, podgrzewane fotele momentalnie się rozgrzewają. Świetną rzeczą jest szyba przednia podgrzewana elektrycznie, dzięki czemu przy mrozach nie trzeba długo czekać na odjazd. Gorzej z klimą niby wszystko ok ale zawsze z regulacją jest jakiś problem. Pewnie mogłoby być lepiej ale to tylko Volkswagen.
To zdecydowanie rodzinne auto, Kierowca i pasażer mają bardzo dużo miejsca, w 2 rzędzie też jest w miarę ok szczególnie dla dzieci. Oczywiście najmniej miejsca jest z tyłu ale tam z założenia mają siedzieć najmłodsi.
Na trasach wolnych, miastowych jest ok. Schodki zaczynają się na autostradzie. Przy ponad 130 km/h trudno jest posłuchać bajek. Ale to jest jednak szafa.
Generalnie auto jest bardzo ekonomiczne szczególnie, że nie było poza klockami i tarczami no i rzecz jasna serwisowymi sprawami od nowości nic nie naprawiałem :)
Taki jaki zakładałem kupując auto. Dla mnie była to bardzo dobra decyzja o kupnie tego auta. W trasach się bardzo dobrze sprawdza, nie zawodzi. W mieście jeszcze lepiej.
Auto kupiłem z rozszerzoną gwarancją więc dopiero od roku jeżdżę z uwagą na te tematy, ale generalnie nic sobie nie przypominam żeby się działo
Na gwarancji musiałem szybę przednią wymienić bo ogrzewanie szyby działało tylko na jednej połowie. Na szczęście udało się to naprawić na gwarancji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,3