Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

Marek z Bielawy, białe Vento z naklejką SCOTT, 14 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Vento 1.8 75KM 55kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jeden wielki minus
Silnik : przy przebiegu na zegarach \"230tyś\" i jednym szlifie wału to mogę powiedzieć ze jeszcze troche przejedzie.
Zawieszenie : Każde dziury zniszczą nawet pancerne zawieszenie. tutaj wszystko jest proste, im mniej tym lepiej
Dałem ocenę 3, z uwagi na blacharkę :( Gdyby nie to byłoby OK. przy zakupie trzeba bardzo dokładnie obejrzeć pojazd. Słabo zabezpieczona blacha, niby ocynk a po tygodniu już rdzewieje...
Naprawdę więcej nie potrzeba do takiego samochodu. Niby 75 KM ale spory moment;) Nie wiem jak inne ale u mnie 4 osoby i trochę bagażu dopiero mu brakowało mocy
Skrzynię oceniam na 5 gwiazdek z małym minusikiem dla konstruktorów, którzy wymyślili wbijanie biegu wstecznego w dół i do przodu... Ja straciłem przez to wsteczny bieg i póżniej piątkę, kiedy na szybko zmieniałem z \"R\" na 1 bieg :-D Polak potrafi... Ale zakup nowej nie jest dużym problemem
Tutaj nie będę się rozpisywać. Dobre amortyzatory - dobra i bezpieczna jazda Złe amortyzatory - jazda porównywalna do pływania łódką:). Poza tym wszystko OK
Do przodu OK, z tyłu nie widać końca:)
Chwała dla konstruktorów VW. Wiedzieli co robią.. wszystko na miejscu wyciągasz rękę i pach... Brakuje mi gwiazdek dla tej kategorii.:)
Hmmm... Wszystko OK, gdyby TERMOTRONIC, który był u mnie zamontowany działał w lato :/ a tak okienka w dół i można jechać...
Dla kierowcy i pasażera z przodu Super:) z tyłu zapraszamy tylko dzieci( mam 176 cm wzrostu) a bagażnik to inny rozdział prawie 600 litrów robi swoje, trzeba się nieżle nagimnastykować żeby dosięgnąć coś z pod kanapy:D
140-150km/h można spokojnie rozmawiać, przy zatartym łożysku w tylnym kole powyżej 50 nie da się jechać :) nawet radio na maksa nic nie daje, a ma się jeszcze ponad 300 km do domu ;(
miasto średnio 11 - 11,5 trasa średnio 6 (do 100km/h i bez szaleństw) ceny części bardzo różne, można poprzebierać od tych bardzo tanich do droższych. Trzeba jednak brać poprawkę np na nasze drogi;) lepiej zapłąćić za coś więcej i wymienić raz,
Egzemplarze w dobrym stanie kosztują nie małe pieniądze jak dla niektórych. Ale za rozsądny pieniądz można coś kupić na początek
Mało się psuło, miałem tylko problemy z uszczelką pod zaworami. w ciągu 2,5 roku użytkowania 3 razy zmieniana, i szykowało się 4 raz ale już nie zdążyłem
Skrzynia, ale to z mojej winy poza tym nie ma się co psuć, jeżeli mamy model w dobrym stanie, tylko lać i jeżdzić, nie wspominam tutaj o częściach eksploatacyjnych
Volkswagen Vento