Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

hans71@o2.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Vento 1.8 90KM 66kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Drugie Vento którym jeżdże i chyba już ostatnie. Poki co to mam dość VW. No ale za nieduże pieniądze, niebrzydkie jak na swój wiek auto, z wielkim bagażnikiem, z niedużym apetytem na paliwo.
Nie sprawiający problemów. W poprzednim Vento miałem przebieg 320tys i też nic niepokojącego się nie działo. Teraz od 2 lat jeżdże na LPG, 35tys km, również żadnych problemów.
W obu Venciakach którymi jeździłem pojawiał się czasem problem z zaskoczeniem wstecznego
Trochę za mięki i buja na mocniejszych zakrętach, ale to już kwestia gustu :)
Problem tylko przy cofaniu, wysoka krawędź bagażnika przeszkadza czasem przy parkowaniu.
Deska w miare przejrzyście zaplanowana, większość potrzebnych rzeczy pod ręką. W czasie jazdy włączanie awaryjnych świateł sprawia problem, tak samo jak znalezienie pokrętła od regulacji wysokości świateł.
Szybko w środku robi się cieplutko, ogrzewanie nawet w największe mrozy nie włączam dmuchawy powyżej I biegu :-). Dawno wymieniany filtr kabinowy = cały czas zaparowane szyby.
Z przodu wygodnie choć fotele mogły by być bardziej wyprofilowane. Z tyłu nie jechałem ale nawet jak mam za plecami 3 osoby to nikt nie marzeka :-).
Jak dla mnie fatalne, powyżej 120 km/h w środku jest za głośno. Do 90km jeszcze znośnie.
miasto/trasa z przewagą miasta nie kosztuje mnie więcej niż 20zł za 100km.
Nie licząc usterek (może ten mój jest jakis nadmiernie wadliwy) to za nie wygórowane pieniądze kupujemy auto które przy właściwej eksploatacji zrobi jeszcze masa kilometrów. Jak już pisałem poprzedni Venciak miał 330 tys. i pewnie do dziś jeżdzi.
Chyba trafiłem na jakiś pechowy egzemplarz, bo co chwile coś sie psuje. Kilka usterek --> Manetki od wycieraczek, pompa wody, całe tylne zawieszenie, prowadniczka szyberdachu tradycyjnie już pękła, ostatnio przekładnia kierownicza. Minusem jest też nie najlepiej zabezpieczone nadwozie, a dokladnie kilka miejsc, tylna klapa w okolicach rejestracji, przednie nadkola. W VW z tego roku to powinny być pojedyncze przypadki, ale oglądając inne Venciaki widzę że to przypadłość tego autka.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,8