Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

mario_pil@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 D 64KM 47kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Vento 1.9 D 64KM 47kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny, trwały.
Karoseria : Korozja
Moje auto ma 15 lat, jak na swój wiek jest naprawdę niezawodne. Ekonomiczny i trwały silnik, dużo miejsca. Zdecydowanie więcej zalet niż wad.
Silnik mimo sporego jednak przebiegu (a nie ma pewności, że nie jest on jeszcze większy) spisuje się świetnie. Troszkę głośny przy dużych prędkościach, ale można się przyzwyczaić. Zerowe zużycie oleju, żadnych problemów z zapalaniem w zimie. Polecam do tego silnika stosować lepsze paliwo np. ON Verva, spalanie jest niższe i niweluje różnicę w cenie, a kultura pracy jest nieporównywalnie lepsza, szczególnie odczuwa się to zimą. Auto w mieście ma tzw. "muła", ale na trasie jest zupełnie inaczej, doskonale przyspiesza, pozwala wygodnie wyprzedzać. Silnik 1,9TD to najmocniejsza strona tego auta.
Działa precyzyjnie, przełożenia dobrze spasowane.
Jeśli się dba i regularnie wymienia zużyte elementy zawieszenia i hamulców to nie można narzekać. Zawieszenie raczej twarde. Mimo wszystko auto troszkę mało stabilne na ostrych zakrętach, może to jednak przypadłość mojego egzemplarza, zawieszenie nie jest oparte o wyłącznie oryginalne części, co też ma wpływ na moją ocenę. Hamulce dobre, gorzej jest jeśli jedzie się z pełnym obciążeniem, hamując z dużej prędkości możemy się nieco "spocić".
Widoczność do tyłu jest fatalna, ciężko się cofa na parkingu, ale to przypadłość właściwie każdego sedana. Poza tym bez zarzutu.
Wszystko proste i pod ręką, tak jak w każdym VW.
Bardzo szybko nagrzewa się w zimie. Czterostopniowa dmuchawa na ostatnim biegu przypomina tornado:-) Wadą jest dość głośne działanie, ale mi to nie przeszkadza. Bardzo szybko osusza zaparowane szyby.
Duże auto, dużo miejsca. Zarówno z przodu jak i z tyłu podróżuje się wygodnie. Ogromny bagażnik, większy niż w Passacie z tamtego okresu co jest ciekawostką.
Ten element pozostawia nieco do życzenia, jak pisałem wcześniej można się przyzwyczaić, ale jeśli ktoś jest wrażliwy na warkot silnika przy większych prędkościach będzie narzekał.
Zużycie paliwa jest śmiesznie niskie. Części ogólnie dostępne i tanie, każdy mechanik naprawi to auto.
Za mniej niż 10 tys. kupiłem ekonomiczny i niezawodny samochód.
Drobne usterki zdarzają się rzadko, prosta konstrukcja auta ma na to pozytywny wpływ. Moje auto ma 15 lat, jak na swój wiek jest naprawdę niezawodne.
Układ jezdny i silnik praktycznie bezawaryjnie. Miałem historię z paskiem rozrządu, który przeskoczył o jeden ząbek, ale to moja wina, mogłem wymienić zaraz po zakupie, uwierzyłem sprzedającemu że go wymienił. Na szczęście silnik nie uległ żadnemu uszkodzeniu. Największym problemem jest korozja, rdza pojawia się na rogach drzwi, trwałość karoserii to największa wada tego modelu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 64KM 47kW [l/100km]

5,3