Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Vento 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Samochód kupiony 9 lat temu za 32 tyś złotych z przebiegiem 58.000. Teraz ma około 225 i nic w nim się nie psuje - za całokształt daję ocenę bardzo dobrą mimo tego że ma parę wad których raczej nie znajdziemy w nowych samochodach - konstrukcja z 1992 roku więc niema się co dziwić że pewne rzeczy są niedopracowane !!!
A więc tak 75 km to troszkę mało jak na dzisiejsze czasy - samochód kupowałem w 2000 roku z przebiegiem 56.000 i to chyba był główny powód. Jeśli chodzi o kulturę pracy to chyba mu daleko do francuzów troche taki od pługa ale bardzo niezawodny żadnej usterki a zrobione 170.000 km. Do 2300 obrotów nie jedzie wooogóle potem się budzi ze snu. Prędkośc maksymalna która niejednokrotnie osiągnołem to 180 km/h. Do 160 spoko potem trzeba dłużej pocisnąć. Ogólnie wielki pozytyw ze względu na spalanie do 7l a można spokojnie się zmiescic w 5,5.
Skrzynia przynajmniej u mnie chodzi jak w traktorze od początku. Nie chodzi tutaj o jakieś zgrzyty itp ale bardzo ciężko właczyć pierwszy bieg. W zimie skrzynia chodzi jakby zamarzła ale po kilkunastu kilometrach jest ok. Raz tam wlałem jakiś plyn czy olej to było nieźle ale powróciło wszystko do normalności.
jest dobrze można pośmigać na dobrych gumach :) nie odczułem żadnej pod i nadsterowności - wszystko serwisuje na bieżąco.
Do tyłu troszkę utrudniona przez sylwetkę. W lusterkach jest już bardzo dobrze. czasem mam wrażenie że słupki boczne przeszkadzają ale mam 200cm wzrostu to może dlatego.
Bez bogatego wyposarzenia ale wszystko na miejscu !
Jest dosyć dobrze ciepłe dosyć szybko się uzupełnia - gorzej z zimnym ale bez klimy to norma - zostaje szyberdaszek :)
Przód super miejsca za dużo nawet dla 2 metrowego gościa gorzej z tyłem ale to już chyba standard w autach tej klasy - w nowszych jeszcze mniej - w 4 osoby da się podróżować
Jest dosyć głośno przy większych obrotach ale spokojnie można wytrzymać.
I tutaj aż sam się dziwie - na autostradzie przy 110 poniżej 5l - w cyklu mieszanym czyli na polskich trasach około 5,5 ale to w zależności jak się daje w palnik spokojnie można dojść do 7,5 ale moje spalanie nigdy nie przekracza 6l a raczej niedzielnym kierowcą nie jestem i tam gdzie się da wykorzystuje to co mam pod maską
Straciłem na min około 22 tys bo teraz można kupić taki model za około 10.000 - Jeśli bym mi się trafił model taki jaki posiadam to biorę w ciemno za takie pieniądze. Niejednokrotnie miałem sprzedawać ale za tą cenę nie warto się pozbywać samochodu który sluży super przez tyle lat ! Polecam :)
przez 9 lat użytkowania mogę napisac że oprócz zawieszenia co jest normą w polsce siadły mi tylko podswietlenia szyberdachu i właczania światełek, silniczek do centralnego ale już kupiłem spalony i chyba raz linka sprzęgła - samochód bezawaryjny przy dobrym serwisowaniu !!!
Zero poważnych usterek !!! Proponował bym jednak zrobić konserwację bo blacha nie jest rewelacyjna :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,9