Ocena kierowcy - Volvo 244

Silnik 2.4 D 82KM 60kW
Rok produkcji 1983
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo 244 2.4 D 82KM 60kW 1979-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo tylu lat nadal świetnie radzi sobie ze wszystkimi stawianymi mu wymaganiami:)
Karoseria : Ogniska korozji w charakterystycznych miejscach-nadkola, progi i boczne dzrzwi.
Zawieszenie : Przy tej masie samochodu i naszych drogach gumowe elementy nie wytrzymują zbyt długo.
Przeniesienie napędu : Skomentuj tę usterkę...
Ja w tym samochodzie jestem zakochany, przeżyłem z nim naprawdę wiele i nigdy mnie nie zwiódł:) Szanuję go za jego dostojność, klasę, niezawodność wszechstronność zastosowania i precyzję wykonania. Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu kto kocha klasyczne samochody z tamtej epoki a przy tym ceni komfort, wspominaną niejednokrotnie niezawodność, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy:)
Silnik po prostu miód:)kocham jego charakterystyczną pracę. Jeżeli chodzi o przyspieszenia to żadnych rewelacji nie ma, ale to nie dziwne przy tej masie. Nie ma opcji żeby nie zapalił. Świetnie radzi sobie z ciągnięciem ładunku jakby był do tego stworzony. Wysoka kultura pracy w całym zakresie obrotów. Naprawdę solidna, wręcz pancerna robota:D
3 biegowy automat jest świetny chociaż brakuje jeszcze jednego biegu;)Prawidłowo eksploatowany będzie jeździł i jeździł, trzeba pamiętać tylko o regularnej wymianie oleju.
Mimo że to wielka fura prowadzi się ją naprawdę dobrze:D Manewry ułatwia celująco działające wspomaganie kierownicy(kręcić można prawie że jednym palcem). Ze względu na kanciasty kształt lubi go bujnąć przy większym podmuchu wiatru albo ostrzejszym zakręcie. Komfort jazdy extra, aż nie chce się wysiadać:)
Nie jeździłem samochodem, w którym widziałbym więcej dookoła siebie(żaden manewr nie stanowi problemu). A przednia szyba można rzec "panoramiczna":).
Wszystko pod ręką. Proste i genialne:)
W zimę można jeździć na krotki rękaw:D Nawet największy zmarźlak będzie szczęśliwy:) Natomiast w lato jest trochę gorzej i sam nawiew czasami nie wystarcza.
Można skakać, spać, ganiać się i co tylko:D
Mogłoby być ciutkę lepsze(silnik lubi dać się we znaki), ale nic nie męczy. Jak na tamte lata bardzo dobrze:)
Wiadomo duży silnik lubi wypić ale naprawdę warto lać paliwko w ten samochód:)Ceny używanych jak i nowych części są przyzwoite-bardzo opłaca się kupić drugi uszkodzony egzemplarz i wyjmować z niego co potrzeba:)Auto nie sprawia większych kłopotów więc naprawy zazwyczaj nie są przesadnie drogie.
Każdy dobrze utrzymany egzemplarz wart jest z pewnością swej ceny a może nawet i więcej;)
Jak sam czegoś nie popsujesz to samo na pewno się nie zepsuje:)
Z poważnych usterek jakie mi się zdarzyły to walnięcie uszczelki pod głowicą i przeciekająca pompa paliwowa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D 82KM 60kW [l/100km]

9,8