Ocena kierowcy - Volvo 760 Sedan

Daniel Ziarniak, 19 lat temu
Silnik 2.4 TD 112KM 82kW
Rok produkcji 1986
Volvo 760 Sedan 2.4 TD 112KM 82kW 1982-1987 - Oceń swoje auto
Moja ocena to 4,5. Auto na pewno również i dziś bezpieczne, komfortowe, z niezłymi osiągami a stosunkowo niewielkim zużyciem paliwa. Od początku mi się spodobało, ma w sobie to "coś", choć wielu osobom nie podoba się ten "kwadratowy" design, to mnie on urzeka.
Silnik nie pracuje może najciszej, szczególnie na zewnątrz to słychać, ale jego praca jest w miarę przyjemna. Za to osiągi, to naprawdę duży plus! Znakomita elastyczność przy wyższych prędkościach, fajne "gwizdanie" turbosprężarki podczas przyspieszania, nie zawiódł mnie nigdy.
Jedynka, dwójka i wsteczny wchodzą trochę opornie, ale ogólnie podczas jazdy w trasie bez problemu. Mój egzemplarz posiada skrzynię manualną 5-cio biegową, przy czym bieg piąty to tzw. "overdrive" - wrzucamy go po przycisnięciu przycisku umieszczonego na drążku zmiany biegów, i to bez konieczności wciskania sprzęgła! (to samo dotyczy redukcji z 5. na 4., bądź wrzucenia "na luz").
Nie mogę powiedzieć aby to auto miało bardzo bezpieczny układ zawieszenia, trochę niebezpiecznie zachowuje się na szybko pokonywanych głębszych łukach, tył podskakuje na poprzecznych nierównościach, ale na dobrej nawierzchni auto po prostu płynie...do tego niewiarygodnie mały promień skretu!!!
Spore powierzchnie szyb, nisko przebiegająca krawędź okien, jak na tak duże auto widoczność naprawdę dobra.
Nie jest tak źle, w zasadzie nie można nic poważnego zarzucić.
Układ wentylacyjno - grzewczy nie jest nadzwyczaj wydajny. Za to mój model posiada ręczną klimatyzację :)
Co tu duzo mówić - przestrzeni w bród! A wygoda kierowcy jest najwyzsza z jaką spotkałem się do tej pory, pozycja za kierownicą jest cudowna! Bez problemu można wyciągnąć nogi, jest podpórka pod lewą stopę. Kolumna kierownicy jest wysunięta ku kierowcy, co również mi bardzo odpowiada.
Silnik jest potężny i nie najnowszej generacji, stąd wyciszenie sobie z nim nie radzi przy wyższych prędkościach, ale auto jest jak na swój wiek dobrze wyizolowane.
Nie wiem jak inne, ale mój egzemplarz mimo przebiegu 482000 km jest naprawde ekonomiczny, zużywa średnio 7 litrów / 100 km, przy ostrej jeździe potrafi jednak dojść spokojnie do 10 litrów i więcej.
Ta relacja: jakość/cena wypada pozytywnie. Również jeśli chodzi o koszty eksploatacji i utzymania auta. To naprawdę optymalny, rozsądny wybór...polecam!
Do tej pory autem tym przejechałem 58.000 km i auto nigdy mnie nie zawiodło, muszę jednak dodać, że sprowadziłem je z zagranicy w stanie bezwypadkowym, nie wymagało większego wkładu finansowego. Naprawy potrzebowała tylko zatarta klimatyzacja, ale na drodze auto nigdy nie odmówiło posłuszeństwa. Poza nią także:)
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 112KM 82kW [l/100km]