Ocena kierowcy - Volvo 940 Sedan

Irek, 18 lat temu
Silnik 2.3 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1991
Volvo 940 Sedan 2.3 i 131KM 96kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Pojazdami marki Volvo jezdze juz prawie 10 lat. Ten to mój 2 egzemplarz. Poprzedni był nafaszerowany "polskimi" patentami wieć i przygód miałem z nim niemało jednak moge z całą pewnościa napisać, że jeśli zdecydujesz sie na Volvo i kupisz je w dobrym stanie będzie ci służył przez wiele wiele lat i sprawi ci dużo radości z jazdy.
Silnik 2,3 przy automacie potrafi zrobić 700 000 km bez większych problemów. Jedynie przy po przejechaniu na LPG ok 200 000 km do remontu nadają sie zawory i gniazda choć prawdę mówiąc nie wiem czy inne głowice wytrzymają więcej ;). Wersja 115 kM nieco za słaba.
Automat. Skrzynia ta jeśli sestematycznie wymieniać jej olej i rozsądnie jeździć potrfi żywotnością dorównać silnikowi. Moja po 240 tyś. bez zarzutu.
Bardzo dobry komfort jak na limuzyne przystało i zawieszenie dobrze znosi nasze drogi.
W każdą stronę dobra...... trzeba się jedynie przyzwyczaić że mamy przed sobą ok 1,5 m maski ;)
wszystko w zasięgu ręki i oka :)
W zimę cieplutko i w lecie także. Mój volvik nie posiada klimy sytuację ratuje nieco szyberdach ale w lecie przy większych upałach gorrrrrąco ;)
Każdy kto 1 raz siada w tym aucie mówi to samo: " ale tu jest miejsca " do tego dodać należy miękie siedzenia, które zapewniają dobry komfort a tylna kanapa to juz prawdziwe łoże. Słabe trzymanie boczne foteli ale volvo to nie samochód wyścigowy...
Przy sprawnym technicznie aucie cisza w środku wzorowa. Jedyny mankament to tapicerka wykonana z materiału, który przy naszych krajowych dziurach potrafi szkrzypieć.
Silnik 2,3 + automat: benzyna: miasto: 12-13 trasa: 9-10 LPG: miasto: 15-16 trasa: 11-13
Cóż limuzyna za małe pieniądze a co do jakości wystarczy wykręcić dowolną srubę z podwozia 20 letniego Volvo i juz bedziesz wiedział o co mi chodzi ;)
usterki elektryki
jeszcze mnie nic takiego nie spotkało

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i 131KM 96kW [l/100km]

11,5