Ocena kierowcy - Volvo S90 II Sedan Facelifting

Allado, ponad rok temu
Silnik 2.0 D4 190KM 140kW
Rok produkcji 2020
Volvo S90 II Sedan Facelifting 2.0 D4 190KM 140kW 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jaks użytych materiałów jest wysoka.
Silnik : Lubi poszarpać przy dojezdzie do np. świateł, trzepie przy odpalaniu.
Moje pierwsze volvo, a 27 samochód w ogóle. Mój pierwszy tak młody i tak drogi samochód. Kupiony od dealera w Bydgoszczy, 9 m-cy i 29,5tyś przebiegu. Krótko: bardzo zawiedziony. Auto w takiej klasie jezdzi poniżej przecietnej. Jezdzilem duzo tanszymi i duzo lepszymi samochodami. Tesknie za swoim accordem, ktory zostawilem w rozliczeniu. Tesknie za 15letnim lexusem. A tu? Trzeszczace fotele, glosny juz przy 140km/h, wali w środku po najechaniu na każdą nierówność ('18), nędznie działa interfejs, start/stop jest tak glupi, że gaśnie nawet w momencie przełączania z D na R i na odwrót. By ruszyc musisz za każdym razem powyłączać tyle czujników. Tęsknie za samochodami mechanicznymi, te nowe są elektroniczne. Potrafi coś źle odczytać i zaczać gwałtownie hamować w trakcie jakzdy poza miastem. Ale serwis nic nie widzi. Przy 50tys po serwisie wg wskazan producenta silnik zaczal charczec przy odpalaniu. Na te chwile auto stoini czekam na decyzje, stad tez decyzja by poswiecic czas na wyskrobanie opini.
Kultury nie ma. Wieksza ma moj golf III 1.9tdi sluzacy na budowe. Ten z volvo po prostu dziala. Odpala trzesac calym samochodem, przyspiesza w miare dobrze, no ale to 190km w. 5m dlugosci. Tu mocne 4 gwiazdki inpowyzej nich to juz naciaganie.
Szok jaka kiepska. Przy spokojnej jezdzie dziala plynnie, przy agresywnym przyspieszaniu tez jest dobrze, ale zwolnij do predkosci ok 30, skrec 90stopni i poczujesz. Poczujesz jak beznadziejnie zrzuca i z szarpnieciem przyspiesza. W tym przypadku 3 gwiazdki sa naciagane.
Kiepsko. Na zakretach nie poszalejesz. Nie trzyma sie nic. Czuje, ze nie moge przegiec, bo ten samochod po prostu w zakret ostro nie wejdzie.
To juz kwestia gustu. Co do rdzy to nie mozna jeszcze nic pisac/mówic. Na dachu mam wgniotke. Prawdopodobnie prak zrzucicl orzech, gdyz pod mojampraca rosnie tych drzew kilka i jest mnóstwo czarnych,miłych ptaków latajacych i zrzucajacych orzechy. 99%, ze jakis upuscil akurat na moje volvo.
Nie mam uwag czyli chyba jest dobrze, skoro nie zastanawialem sie nad tym.
Chcialem kupic samochod dla ludu, ale nie moglem zdzierżyc tej wewnetrznej tandety, dlatego wybralem volvo, dla jakosci użytych materiałów. Ale trzeszczacy fotel na dluzszej trasie? Szyba trzeszczy jak ja opuścisz i trzeba reka docisnac bo slyszysz jak cos tam jej nie pasuje?
W porzo
Prawie 5m, wiec co tu opisywać?
No lipa. Jest glosno i tyle, ale do 140'jest ok.
No chyba będą problemy po ostatnim serwisie i pronlemy z charczeniem silnika. Poki co pali jak cala konkurencja.
Tu 5 gwiazdek. Ale czy doplacilbym do najbogatszej wersji? Jak silnik i uklad jezdny kiepski? Oplaca sie kupowac najbiedniejsza wersje.
Wymienialem juz klamke, bylem na jednym przegladzie, bo komp. pokazywal dpadek oleju.
Dalem jedna geiazdke, bo czekam na diagnoze. Jesli charczenie silnika to nie jest poważna usterka, to nie wiem co nia moze byc.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 190KM 140kW [l/100km]

5,6