Ocena kierowcy - Volvo V70 II

akamana, 9 lat temu
Silnik 2.4 TD 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Volvo V70 II 2.4 TD 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód ma 10 lat przejechane prawie 330 tysięcy kilometrów i ja nie mam żadnych problemów z nim , żadnej rdzy, jedynie to częstsze wymiany oleju w skrzyni( wycieków-brak) porównując do manualnej ,ale odwdzięcza się bezawaryjnością i komfortem . Może bardziej mułowate niż BMW czy Mercedesie ,ale za to bezawaryjne i mniej pali :) Mechanik mi doradził ten samochód chciałem mieć nowsze i z mniejszym przebiegiem ,ale ten egzemplarz był od pierwszego właściciela i serwisowany w ASO oraz kosztował dużo mniej od zakładanej kwoty- można powiedzieć ,że auto się trafiło przypadkiem i w sumie to był dobry wybór. Nie łatwo przyjdzie mi go sprzedać mimo jego wieku.
Volvo D5 2.4 przez kilka drobiazgów auto nie otrzymało kompletu gwiazdek. Auto godne polecenia ,ale warto wybierać zadbane egzemplarze bez względu na przebieg.
Doskonały
Automatyczna skrzynia mimo swoich kilometrów działa bez jakichkolwiek napraw , jedyny minus to spowalnia - auto jest trochę mułowate ( może takie odczucie bo zawsze jeździłem samochodami ze skrzynią manualną ) . Ogólna opinia dotycząca tych automatów jest chyba trochę krzywdząca ,może wynikająca z ostrego jej traktowania oraz nieodpowiedniego serwisowania.
Jak na te rozmiary i wagę jest bez zastrzeżeń, BMW 5( z 2004 i ten 2010 ) lepiej się prowadzi ( na suchej drodze )
Lusterka boczne powinny być większe.
4 gwiazdki ponieważ podłokietnik jest za krótki. W wersji po liftingu poprawiono to ,ale też dodano sporo bezsensownych dodatków ( czytaj podwyższających koszty eksploatacji) jak np. filtr cząstek stałych .
Mimo ,że samochód spory to wentylacja działa należycie.
jak dla mnie wystarczająco. Bardzo wygodne siedzenia , tylna kanapa wygodniejsza niż w BMW 5 z 2010 roku miejsca więcej niż w E klasie z 2008 roku.
BMW i Mercedes są lepiej wyciszone .
Serwis autoryzowany jest za drogi ,ale prywatny serwis specjalizujący się w Volvo pozwala na spokojną eksploatację . Ja wymieniam olej co 10000 km olej silnika oraz co 40000 km w skrzyni ( tak jak poprzedni właściciel - może dlatego tyle kilometrów wytrzymała). Podwyższa trochę to koszty,ale w manualu koszty robi koło dwumasowe - tak już jest ideałów brak :( Średnie spalanie na poziomie 7,5l/100 w trasie do 140km/h około 6l/100km
Za te pieniądze trudno znaleźć lepsze auto.
Przepaliła się żarówka( 1 sztuka) w kokpicie. W Mercedesie czy BMW można tylko pomarzyć .
przy ok 270tys wymieniona została maglownica. Korzystniej niż w BMW czy Mercedesie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 163KM 120kW [l/100km]

7,2