Ocena kierowcy - Volvo XC90 I

Tomek, 6 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2007
Volvo XC90 I 2.4 D5 185KM 136kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Samochód dla ceniących sobie komfort i przestrzeń. Dla znudzonych szrotem ciągnietym od sąsiadów z zachodniej granicy. Samo chód kupiłem od pierwszego właścicielka z polskiego salonu z udokumentowany przebiegiem. Więc mogę napisać coś więcej na temat xc90.
Kupiłem samochód z udokumentowany przebiegiem. Silnik jest rewelacyjny, dynamiczny, przy czy nie pali dużo. Na trasie przy spokojnej jeździe do 100 km/h 7.8 l, przy180 km/h 9. Średnie spalanie od 8,8 do 9,5 litra. Komputer przełamuje ok 0,1 l na 100 km Wymiana rozrządu co 180 tyś lub 10 lat.
Szukałem samochodu z manualną skrzynią biegów. Przejechałem się na Multitronic Audi. Biegi wchodzą gładko i łez problemu.
Zawieszenie jest miękkie, samochodzik płynie. Jeszcze nic nie wymieniałem, samochód był regularnie serwisowany w aso.
Samochód jest przestronny, ma wygodne fotele. Przednie fotele mógłby być bardziej wyprofilowane, co daje znać przy ostrych zakrętach. Tylna kanapa przypomina wypoczynek w salonie: -) Po przejechanie trasy 300 km, brak zmęczenia, ścierpniętych nóg. Dla xc 90 progi zwalniające nie istnieją, autko płynie. Przy 200 km / h nie czuć prędkości. Bagażnik duży i funkcjonalny. Wykończenie jest ok, nic nie trzeszczy. W przeciwieństwie do Audi przyciski nie wycierają się.
Wszystkie przyciski są na swoimodpowiednim miejscu.
Nie mam zastrzeżeń do pracy klimatyzacji i ogrzewania.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]

8,7