Ocena kierowcy - Volvo XC90 II SUV

Silnik 2.0 D5 235KM 173kW
Rok produkcji 2017
Volvo XC90 II SUV 2.0 D5 235KM 173kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Sztywne ale sprężyste
Nigdy nie jezdzilem samochodem tej klasy. Po dokonaniu analizy jakiego samochodu potrzebuję i sprawdzeniu rynku, okazało się że do wyboru mam vana Mercedesa oraz VW i SUVy 7 miejscowe Audi, BMW, LR i Volvo. Po jazdach testowych i kontakcie ze sprzedawcami jedynym możliwym zakupem okazalo się Volvo i Vklasa. Widocznie samochód którym podjeżdżałem pod salony był za słaby aby nawiązać partnerską rozmowę, szczególnie w BMW.
Jak na moje potrzeby radzi sobie super. Nic więcej nie potrzebuję. Faktycznie wrażenia miałem lepsze w Q7 3.0 na jeździe testowej. Volvo za to zrobiło majstersztyk handlowy. Dostałem samochód na weekand w wersji RDesign i nie było już odwrotu.
W trybie dynamic super. W podstawowym przy delikatnej pracy pedalem gazu też dobrze. Przy ręcznej zmianie bardzo dobrze. Uważam że nieprawdziwa jest opinia o zbyt dlugim czasie przełożeń. To nie jest samochód na tor.
I tu miłe zaskoczenie. Nie wziąłem pneumatycznego zawieszenia. Tylko takie było dostepne w samochodach demo. Spodziewałem się komfortowego pływania i bujania. W końcu to miał być duży rodzinny samochód. Okazało się że zawieszenie jest sztywne. Świetnie wybiera zakręty.
Wszystko widać. Czujniki i kamera pomaga. Nie ma stresu z parkowaniem. Automatycznego użyłem raz aby sprawdzić czy działa.
Trochę mało schowków. Dzięki temu nie robimy śmietnika w samochodzie.
Po wakacjach i teraz gdy pada i szyby parują jest ok. Jazdę testową miałem zimą i przednia szyba ogrzewana idealnie się sprawdziła. Zamówiłem samochód z 2strefową klimatyzacją. 4 strefowa wydaje mi się mało przydatna ponieważ w słupkach z tyłu są poprowadzone nawiewy a ten panel za podłokietnikem prawie że nie działał.
Bardzo wygodnie. Nawet po zamontowaniu 2 porządnych fotelików z tyłu to między nimi zmieści się jeszcze dorosla osoba.
Bez zastrzeżeń.
Zawsze lepiej kiedy tanio. Zobaczę po czasie. Kalkulujac przed zakupem, to był najtańszy samochód(vany były tańsze). I w zakupie i koszytach późniejszego utrzymania.
Uważam, że decyzja o zakupie xc90 jest najrozsadniejszą, porównując wyżej wymienione przezemnie samochody
Do tej pory nic. Porzednie samochody Renault , Fiat i Opel też były niezawodne. Uważam że samochód, jak wsztstko, może się zepsuć. Ale jak się dba i odpowiednio serwisuje to marka nie ma znaczenia.
Zero

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D5 235KM 173kW [l/100km]