Ocena kierowcy - ZAZ 968

Lichu, 20 lat temu
Silnik 1.2 M 42KM 31kW
Rok produkcji 1981
ZAZ 968 1.2 M 42KM 31kW 1974-1997 - Oceń swoje auto
Auto to mam tylko z sentymentu do tej marki. Jako dziecko pamiętam że rodzice mieli taki wynalazek i bardzo mi się nie podobał :) Teraz jednak sam postanowiłem mieć takie coś :) Mimo, ze sa kłopoty z czesciami to nie ma co nażekać. Auto jezdzi i oby tak było.
silnik opla kadeta skrzynia radziecka wiec nie ma co za wiele oczekiwac w porównaniu z orginalnym silnikiem niebo a ziemia
jedną skrzynie zajechalem ale to dlatego ze jej nie oszczedzalem :) za mocny silnik do skrzyni
jak na auto ktore ma 22 lata nie ma co narzekac obnizone mam zawieszenie z przodu utwardzone z tyłu tak iec komfortowe nie jest ale drogi sie trzyma w zakretach
jestem wysoki wiec widze doskonale wszystko z kazdej strony
auto na tych wakacjach przerobiłem pod siebie tak ze wszystko mam w zasiegu reki
pozbyłem sie nagrzewnicy i zalozylem ogrzewanie od silnika (chłodniczka z przodu auta)
wstawione fotele z golfa 3 zajnują wiecej miejsca niz orginalne. Na przedniach siedzeniach jest dużo miejsca a z tylu nikogo nie woże ;] mimo ze da sie tam wcisnac 2 osoby i nie beda nazekaly najgorzej jedank tam wsiąść
przerobiony tłumik z tyłu daje popalić. Skrocone mam portki zadnych tlumików srodkowych tylko koncowy ulter z Peugota 406. Fajnie warczy ale nie nadaje sie na dłuższe trasy
Auto jest drogie w utrzymaniu ale tylko dlatego ze brakuje juz do niego czesci pozatym ok
Jak się dba to sie ma. kupiłem go z 800 zl ale to co w niego wsadziłęm to bym jezdził golfem II z 92 roku spokojnie
na orginalnym silniku czesto mnie zawodził naoplowskim narazie tylko skrzynia zawiodła ale to tylko dlatego ze jej nie oszczedzalem :)
Częsci zamawiać musze z drogiego końca Polski i duzo trzeba cierpliwosci zeby je znalesc
ZAZ 968