Ocena kierowcy - ZAZ Tavria Hatchback

Sebas, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
ZAZ Tavria Hatchback 1.1 53KM 39kW 1989-2001 - Oceń swoje auto
ogolnie fajne autko, ma troche miejsca, w miare fajnie wyglada,lepsze niz malczan albo poldek
Niezly silnik choc trzeba troche podeptac po pedale zeby poszalec ale zadowalajacy jak dla mnie polonezy i takie tam nie maja szans, a jak jade na benzynie to papa:)
skrzynia troche kiszkowata, non stop jakis problem z wrzuceniem2 i chrupanie przy redukcji na 3, a wsteczny to juz nie mowie...
jak sa w miare sprawne amory to jest git, powyzej 100k/mh wystepuja turbulencje ale ustaja przy 140k/mh i potem sie fajnie jedzie:) kierownica troche za duza auto sie troche pochyla w zakretach i to jest lipa. hamulce sa niezle przy jezdzie w 2osoby, potem jest coraz gorzej, i jak sie rozgrzeja to dramat:)
widac wszystko do okola i to wystarczy
jest jak jest ale nie jest tragicznie
co do grzania to nie mam zastrzezen, dmuchawa glosna, czasem dostaniemy malego bonusika ze srodka jak chodzi na pelnych obrotach ale lepsze to niz maluchowskie ktorego nie ma:)
miejsca jest sporo, jestem wysoki i nie mam problemow z wsiadaniem ani wysiadaniem, gorzej do tylu. pasazer z przodu dostaje czasem po nodze przy zapieciu 5 biegu, ale nie musi siedziec w rozkroku:)
niema czegos takiego w tym aucie, tlucze sie wszystko, dzrwi, klapa tylnia, deska rozdzielcza i to co w schowku:) nawet z bagaznika cos czasem uslyszymy i oczywiscie tylnie oparcie w kanapie ale jak na swoj wiek i przebieg to przymkne oko. zawsze mam radio!!
nie zwracam uwagi za bardzo, tankuje gaz i jade, po co sobie komplikowac zycie jakimis obliczeniami:) na benzynce przy oszczednej jezdzie (ktorej nie stosuje) 6l przy zgniocie to kolo 8-9l a gaz srednio 8-9na 100km na wiosne po regulacji tego i owego bedzie lepiej
tanie w utrzymaniu, czesci taz sa tanie i dostepne, a jak jest problem to na szrocie sie zalatwi sprawe
ogolnie to nie zepsulo mi sie autko zawsze wrocilem do domu, gorzej pod domem, czasem z niczego pasek rozrzadu lubi przeskoczyc, wymiany klamek zwlaszcza w zimie:) sworznie tez nie sa zbyt wytrzymale,i jakies duperele typu wymiana weza, czujnika temperatury, linka od sprzegla
lubi sie psuc rozrusznik x3 u mnie:) pompa wodna, wymienilem walek rozrzadu, w zasadzie sie trzyma jak na moja ciezka noge:) i nasze cudowne polskie "autostrady"

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 53KM 39kW [l/100km]

7,2