Szukaj

Informacje o TATA Nano

Lata produkcji: 2008 – teraz
Segment: Auta najmniejsze
Mikrosamochód (segment A) produkowany od 2008 roku. Stworzony według koncepcji „auta dla ludu” w Indiach. Najtańszy samochód świata (w momencie debiutu kosztował ok. 2,2 tys. dol., obecnie – ok. 3 tys.). Plany stworzenia budżetowego pojazdu, który miałby zrewolucjonizować rodzimy rynek indyjska marka ogłosiła już w 2003 roku. Autorem projektu Nano jest włoskie biuro I.DE.A Institute. W 2010 auto po raz pierwszy zostało oficjalnie zaprezentowane w Polsce. Nazwa Nano w systemie miar to przedrostek oznaczający jedną miliardową. Słowo pochodzi z języka greckiego, gdzie oznaczało „karła”.
czytaj więcej
Powagosław
Pierwsze Mini zamiast klamek wewnątrz miały linki, a szyby otwierały się tylko w bok. Fordy T były dostępne w każdym kolorze, byleby był to czarny, a Citroen 2CV nie miał dachu, tylko płótno. Tata wraca do korzeni motoryzacji. Ze swoim brzydkim kaczątkiem. ~Powagosław
Luzacjusz
Z całym szacunkiem, ale ten samochód ma szansę powodzenia wyłącznie w krajach motoryzacyjnego trzeciego świata. Z całym szacunkiem, może mu powieść się w Polsce. Chyba, że rzeczywiście będzie kosztował 20 tys. zł ~Luzacjusz

TATA Nano – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

TATA Nano
Aktualnie przeglądasz TATA Nano