Szukaj

cuda wianki -zapala się check w czasie jazdy
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004

  • Autor: ~SMUTNA
  • Kategoria: silnik
Check zapala się kiedy chce, przy zimnym i rozgrzanym silniku; podczas mrugnięcia silnik przerywa na ułamek sekundy. Dzieje się tak podczas jazdy (z gazem) jak i po wyrzuceniu na luz.Temperatura płynu chłod. jakby wzrosła ale nie przekracza połowy wskaźnika. jeździł tak ze dwa miesiące a dzisiaj na rozgrzanym silniku po krótkim postoju kręcił i nie zapalał, po odpoczynku ok.10 min. odpalił ale check zamrugał kilka razy a w środku zaśmierdziało spalinami. Pomocy, niedawno wymieniony silniczek krokowy bo latały mu obroty:( wymieniony aparat zapłonowy, bo kiedyś odmówił posłuszeństwa ale nigdy nie było dyskoteki chekowej... ???

Komentarze

i to ma być rozwiązany problem ?
Odpowiedz
Musisz podłączyć się do komputera samochody za pomocą laptopa przez wejscie ukryte na dole po prawej stronie pasażera i sprawdzić jaki jest błąd i z czym, albo odpowiednio zewrzeć styki nie pamiętam jak i obserwować po uruchmieniu stacyjki ilość mrugnię to ci pomoże zlokalizować problem, ale muśle że to coś nie tak z czujnikami spalania bo wygląda że zamiast spaliny wydostawać się wracają z powrotem
Odpowiedz
Dolny 1 i 3 od lewej ,z drutu 1 mm grubości ,wyginamy w kształcie podkówki i zwieramy ,zapalamy zapłon i liczymy mrugnięcia ,kontrolki check ( 10 mrugnięć oznacza 0 ) a reszta to ilosc mrugnięć ,na kartce zapisujemy 4 cyfrowe kody,W internecie można znależć liste blędów przypisanych do tych kodów.
Odpowiedz
Daewoo Matiz