Szukaj

Hałas spod maski
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004

  • Autor: ~lamp79
  • Kategoria: inne
Witam. Od jakiegoś czasu spod maski mojego Matiza dobiega bardzo głośny hałas. Samochód hałasuje tylko w trakcie jazdy, od ok 20km/h a jego częstotliwość jest tym większa im większa jest prędkość. Dżwięk jest nieregularny i ustępuje po rozgrzaniu się silnika. Zauważyłem, że gdy jest ciepło na zewnątrz to hałas nie występuje. Dżwięk jest bardzo głośno słyszalny z zewnątrz auta,już z daleka słychać, że jadę:) Bardzo proszę o pomoc. Dołanczam linka z nagraniem.
http://www.youtube.com/watch?v=AMvFXYz0XRo . .

Komentarze

1. Jakaś trochę nietypowa usterka poduszki pod skrzynią - trze \"coś o coś\", trudno powiedzieć, ale warto sprawdzić, czasem sie zdarza, że wybita (pęknięta, zużyta i wysunięta gumowa część) poduszka wydaje z siebie dziwne dźwięki. Warto sprawdzić poduszki i pod skrzynią i pod silnikiem. Nie trzęsie przypadkiem ostatnio bardziej samochodem? Szczególnie na postoju? (piski mogą być tylko przy wyższych prędkościach)
2. Warto sprawdzić amortyzatory, one potrafią piszcześć jak zarzynany kot, w większości przypadków taka awaria amorków kwalifikuje je do wymiany
3. Gniazdo chomików pod maską?
Odpowiedz
Daewoo Matiz