Szukaj

Spryskiwacze.
Fiat Punto Grande Punto

  • Autor: ~przemo
  • Kategoria: inne
Przy większych prędkościach fabrycznie zamontowane spryskiwacze psiukają pod wycieraczki, w wyniku czego szyba jest oczyszczona tylko w 2/3 powierzchni gdzie łapą wycieraczki, a najgorsze jest to że, ta nieoczyszczona część jest akurat na wysokości wzroku kierowcy i trzeba się gimnastykować żeby zobaczyć co się dzieje przed samochodem, zwłaszcza w zimie kiedy na drogach jest sporo soli!!! Jedyny sposób to zwolnić do ok 50km/h i porządnie spsiukać szybę, ale to jest trochę uciążliwe, no i nie ekonomiczne, bo płyn schodzi w niebotycznych ilościach!!!
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 10
Nie wystąpiła: 3

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Witam wysarczy podlozycz nakretki pod spryskiwacze i odrazu lepiej pozdrawiam ja posiadam GP 2011 MULTI JETA I TAK ZROBILEM JEST OK
Odpowiedz
zmienić dysze na regulowane np. od Lanosa ... jest opis jak to zrobic na necie
Odpowiedz
Potwierdzam! Mam GP Estiva B&M 2010 1,4 i ten sam problem ze spryskiwaczami, większe prędkości powodują, że pęd powietrza wtłacza strumień płynu pod wycieraczki lub bardzo nisko co powoduje zabrudzenie szyby od wysokości wzroku kierowcy w góre. Przemywanie nic nie pomaga robiłem to co 100 km i dupcia. Strumienia spryskiwaczy nie da się regulować! Wielki minus! Sposób na to taki jak kolega opisał, zwolnić lub się zatrzymać całkowicie. Dodatkowo dobija system wycierania, przy spryskaniu wycieraczki automatycznie wykonują 3 ruchy, pauza i jeszcze jeden ruch co przy źle spryskanej szybie = rozmazany brud.
Odpowiedz
Czyli należy zainwestować w lepszy płyn do spryskiwaczy, bardziej "żrący".
Polecam od czasu do czasu wycieraczki denaturatem przeczyścić.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto
Średni koszt przejechania 100 km
29,33 zł
6,2
l/100km
7,6
l/100km
8,5
l/100km
Zobacz dzienniki
Fiat Punto Grande Punto