Szukaj

Zerujący się przebieg dzienny i nie opadające wskaźniki zegarów.
Hyundai Accent II Hatchback 1.5 CRDi 82KM 60kW 2003-2005

  • Autor: ~kanio103
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Usterka wygląda następująco:
Kiedy auto jest włączone i otwiera się drzwi wszystko jest ok, lecz gdy auto się wyłączy to wskazówki od:
1) licznika stanu paliwa - nie opada
2) licznika ciepła silnika - nie opada
tylko zostają na tej samej wysokości do następnego uruchomienia się silnika. Następną usterką, z którą mam do czynienia to zerujący się sam licznik przebiegu dziennego. Wszystko wygląda dokładnie tak: kiedy auto jest wyłączone, a drzwi otwarte (nie ważne które) to z licznika znikają wszystkie cyfry, a wskazówki zegarów ciepła silnika i ilości benzyny w baku nie opadają. Po zamknięciu drzwi lub wciśnięciu czujnika, od kontrolki zamkniętych drzwi cyfry pokazują się z powrotem, a wskazówki zostają dalej na tej samej wysokości. Jest jeszcze jedna usterka, a mianowicie, gdy drzwi i okna są pozamykane to nie da się w żaden sposób włączyć alarmu. Czy gdzieś odkręcił się kabel od masy i jest tego taki skutek? Czy są jakieś inne przyczyny, których nie da się wyeliminować w "garażowy sposób" i trzeba udać się do diagnosty w celu usunięcia usterki? Bardzo proszę o pomoc.

Komentarze

angelika08-14
oo dziękuje za pomoc bo zastanawiałam się czy coś jest nie tak że strzałka od paliwa nie opada a się dowiedziałam że tak ma być to wtedy odetchnęłam z ulgą :D
Odpowiedz
mooozyk
Potwierdzam jesli chodzi o stan paliwa, temp. silnika opada mi po wylaczeniu zaplonu :) Kazdy Accent zyje swoim zyciem :)
Odpowiedz
Stan paliwa - zawsze pokazuje - nie opada
Odpowiedz
Na pewno bo pamiętam jak zegary działały przed usterką.
Odpowiedz
fil22
Sprawdź czy z zegarami to na pewno jest usterka Mondeo MK 2 też tak ma -i tak ma byc.Wskaźnik paliwa działa zawsze.Temp.wskazuje do momentu właczenia zapłonu ostatnia zapamietana.Mitsubishi Carisma też tak maja że pokazuja paliwo-zawsze.
Odpowiedz
Hyundai Accent II Hatchback