Szukaj

Pomarańczowa lampka silnika

  • Nissan Almera II Hatchback 1.8 114KM 84kW 2000-2002
  • Autor: ~Bartek
  • Kategoria: silnik
Cały dzień jeździłem, trochę stałem w korku, ale bez problemu dojechałem do domu. Rano wstałem, odpalilem samochód i pomarańczowa lampka silnika już nie zgasła. Jeździlem potem cały dzień, nie zauważyłem żadnych zmian w pracy silnika. Lampka pali sie nadal. Jak uruchamiałem silnik, wydaje mi się, że jak piewszy raz zakręcił to jakoś słabiej. Może to tylko było złudzenie. Spalanie również bez zmian, czyli OKej. Może ktoś ma jakiś pomysł. Przeczytałem kilka wcześniejszych opisywanych podobnych usterek w tym samochodzie ale żadna nie pasuje do moich, oprócz tego, że pomarańczowa lampka się cały czas pali.
czujnik położenia wału korbowego?, sonda lambda? świece? czy zawilgocenie przewodów, kostek, czujników?,
Dodatkowe pytanie, czy jak łańcuch jest do wymiany to może się również zapalić ta żółta lamka?
dziękuję z góry za pomoc,
Bartek nie znana 50000 km

Komentarze

miałem to samo z tym i co wystarczyło akumulator nowy i problem sie sam rozwiazał te auta nie lubia słabych pradow bo zaraz swieci check a szukałem wszystko zaiwestowac w akumulator bo mozna go skasowac np ze pokaze na komputerze np sonda,czujnik polozenia wału,czy rozrzad a dostał normalne pradu i wszystko nagle jest oki
pozdrawiam podstawa normalny akumulator
Odpowiedz
Jeżeli łańcuch jest do wymiany to może powodować występowanie błędu czujnika położenia wałka rozrządy, przez co świecić będzie się check silnika, a później z almerką mogą być różne cyrki tj. problemy z odpaleniem, gaśnięcie silnika przy pewnych obrotach itp.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Nissan Almera II Hatchback 1.8 114KM 84kW
Średni koszt przejechania 100 km
41,00 zł
9,0
l/100km
10,5
l/100km
Zobacz dzienniki
Nissan Almera II Hatchback