Szukaj

"Nieprawidłowo wykonane połązenie klejone górnej części tylnego spojlera z częścią dolną"

  • Volkswagen T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM 110kW od 2017
  • Autor: aderjl
  • Kategoria: nadwozie
  • usterka fabryczna
Pod koniec stycznia br. otrzymałem pismo od Autoryzowanego Dealera VW w Łodzi spółka z o.o. "Bednarek" z informacją, że "w samochodach T-ROC z określonego okresu produkcji, nieprawidłowo wykonane połączenie klejone może spowodować oderwanie się górnej części tylnego spoilera od części dolnej". Firma informuje, że sprawdzanie potrwa od 3 do 5 godzin i prosi o niezwłoczne skontaktowanie się z punktem przyjęcia do serwisu. Auto kupiłem w czerwcu ub. roku a do serwisu mam 350 km w jedną stronę. Zapytałem więc skoro to jest błąd fabryczny to zapewne jest to akcja ogólnopolska, a zatem takie sprawdzanie można zrobić w serwisie oddalonym o 25 km od mojego miejsca zamieszkania. Nie dostałem jeszcze odpowiedzi na mój email, ale ją otrzymam podzielę się jej treścią.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 1
Nie wystąpiła: 0

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Witam ponownie. Dalszy ciąg przygody z realizacją akcji serwisowej wyglądał tak. Umówiłem się telefonicznie w serwisie Jodko-Schiewe w Świdnicy na 20 bm. po zapewnieniu że auto zostanie 1 maksymalnie 3 dni(w przypadku konieczności wymiany spojlera) w serwisie. Po przyjeździe zgodnie z umową na godz. 8,00 okazało się, że auto muszę zostawić na 5 dni (gdyby konieczna była wymiana) ale niestety w serwisie i w hurtowni w Poznaniu nie ma spojlerów, są zamówione i nie wiadomo kiedy będą. Na pytanie po co umawiani są klienci na tę akcje skoro nie ma części nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Niestety ale takie praktyki w tym serwisie to norma. Mam nadzieję, opisana sytuacja pomoże innym posiadaczom T-Rocka w kontaktach z serwisem VW.
Odpowiedz
Dzisiaj otrzymałem informację, że sprawę mogę załatwić w dowolnym serwisie (szkoda tylko że nie informują o tym w piśmie).
W przypadku gdy usterki nie będzie, potrwa to jeden dzień, natomiast gdy wystąpi taka usterka, 3 dni bez opcji otrzymania samochodu zastępczego nieodpłatnie.
Odpowiedz
Volkswagen T-Roc