Lista ocen Fiat Bravo II (472) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr z Krakowa
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Mam skrzynię pięciobiegową, zatem tutaj mogłoby być lepiej, brakuje zdecydowanie szóstki na autostradzie. Czasami lubi haczyć. Tragedii nie ma, ale ten model z mniejszym, ale bardziej nowoczesnym dieslem ma już lepszą sześciobiegową.
~r29
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Jest \"gumowata\" jak w Grande Punto. Zimą, póki silnik się nie rozgrzeje wrzucanie \"jedynki\" nie jest łatwe i może irytować, bo przypomina mieszanie wajchą Poloneza Caro. No i na trasie brakuje szóstego biegu... Bardzo...
~Marek
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
O.K. Następne auto to skrzynia automatyczna: - po pierwsze wygoda - po drugie bezpieczeństwo, jazda miejska wymaga bardzo czestej zmiany biegów, w uliczkach skrzyżowaniach, zmianach pasa ruchu etc. mamy dwie ręce na kierownicy...
~Piotrek
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Skrzynia biegów 6 biegowa - super rozwiązanie. Na trasie na 6 biegu przy prędkości 100 km\\h bardzo cicho i ekonomicznie. W miescie przy dynamicznej jeździe nie ma efektu tzw. szukania biegu. Każdy wchodzi z łątwością
~psycholkiller@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Bardzo niemiłe zaskoczenie. "Haczą" biegi, zwłaszcza przy wkleszczaniu trójki. Poprzednio jeżdziłem Skodą Fabią i tam było idealnie. Bardzo niemiłe zaskoczenie. W serwisie powiedzieli, że nie widzą problemu - tak jest ok!!!
~~ jack
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Stawiam 4 i pół gwiazdki za delikatne "haczenie" przy wrzucaniu wstecznego biegu, - zresztą było to już wcześniej wychwycone przez innych użytkowników. Jednak po 3000 km wyraźnie nastąpiła poprawa i obecnie nie zwracam na to uwagi.
~Michał
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Generalnie jest ok, ale czasem miałem problem z wrzuceniem jedynki. Wymieniłem olej i problem pozostał. Na minus też ponoć często psujące się łożysko, które w moim fiacie też dawało o sobie znać pod koniec.
~Sławomir
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Według mnie źle zestopniowana. Trzeba mocno pomachać lewarem. Przy prędkościach powyżej 120 km/h zbyt wysokie obroty na 6 biegu, co za sobą ciągnie za wysokie zużycie benzyny jak na 1.4
~Bravo !
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 90KM 66kW
Na szczęście mam niezawodną skrzynię Fiatowską, a nie Oplowską, która się podobno psuje. Biegi wchodzą gładko, jest ich aż sześć, wiec zawsze można wybrać właściwy do danego odcinka drogi.
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo II
5,8
8,3
9,3
~Tata
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Jedyna słuszna w tym aucie, czyli 6 biegów. Brak zastrzeżeń, może jedynie kwestia wybieraka, który lubi ciężej pracować po długim przebiegu w upale, trzeba przesmarować tuleje raz na jakiś czas i jest super