Lista ocen Ford Focus II (159)

~igor35
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jak dla mnie bajka, poprzednio miałem diesla starego typu bez wodotrysków więc pracował dośc głośno. W focusie jest cichutko, a jak sie nagrzeje to jeszcze ciszej ;o). Co do elastyczności to też bajka , ciągnie naprawdę nieźle. Osiągi wyższe niż przewiduje książka, spalanie po nagrzaniu autka rewelacyjne. (Silnik)
~Filon
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Silnik pracuje rewelacyjny, szybko reaguje na zmiany nacisku na pedał gazu, jedyne co mi przeszkadza ze 1 niejako sluzy rowniez do jazdy :) przy niskich predkosciach czasem tzreba zrzucic, poprzednio jezdzilem benzyniakiem wiec moze dizle tak maja :) Silnik chodzi cichutko i jest bardzo dynamiczny... wyprzedzanie bez zrzucania biegu bez problemu (Silnik)
~Olo
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Zawieszenie i hamulce bardzo dobre, silnik przeciętny, a nadwozie pełne źle zaprojektowanych drobiazgów, które jednak mocno irytują w codziennym korzystaniu z pojazdu.
~A.T.
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Moje poszukiwania auta trwały 7-miesiecy na wyjazdach na tzw okazje itp. Szukałem głównie forda focusa MK2 lub renault megane III . Wyjazdy nauczyły mnie wiele a głównie tego, że strasznie ciężko jest kupić dobry używany samochód. Mój egzemplarz pochodzi z Francji nigdy z NIEMIEC !!! ( auto z tzw importu z niemiec na 90 % mają cofnięty licznik ja obejzałem 9 szt i nigdy więcej aut z niemiec oglądać nie będę ! zajechane złomy zawieszenie złom...
~Lucas
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jeszcze 20 000km temu oceniłbym moją foke doskonale, ale niestety posypał się wysprzeglik i pomka sprzęgła więc ocena spadła. Poza tym myślę wszystko w normie a pojawiające się drobne usterki uważam za coś normalnego. Super silnik, chociaż po 4 latach chętnie zamieniłbym na mocniejszy. Super elastyczność umiarkowane spalanie. Super prowadzenie. Sporo miejsca w środku i duży bagażnik. Ogrzewana przednia szyba i wogóle bogate wyposażenie (wersja...
~Sławomir Bocheński
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
To moj siodmy ford, trzeci jako nowy z salonu i OSTATNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Czarek W
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Silnik 1.8 TDCI jest całkiem dynamiczny nie ma problemu na trasie z wyprzedzaniem czy uzyskaniem dość wysokiej prędkości. Dłuższa trasa nie męczy . Ekonomiczność jest na bardzo dobrym poziomie a ma na to wpływ wysoka niezawodność( 1.8 TDCI to stary silnik po modernizacji dodano common rail dodatkowo silnik jest na łańcuchu a do wymiany jest tylko co 200 tys km pasek + 1 rolka koszt 150- 200 zł) dość małe spalanie, i średni koszt części...
3,3
~Lucek
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Przeciętne auto, przeciętna ocena. Może byłoby lepiej jakby nie usterki, z opinii wiem że Focus I był chyba lepiej wykonany.
~radekm
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Generalnie autem jeździ się przyjemnie. Niestety całokształt psuje awaryjność mojego egzemplarza, co raczej nie powinno mieć miejsca w aucie za 70 kzł. Wyjeżdżając z garażu ciągle zastanawiam się czy dzisiaj dojadę do celu, czy nie. Drugi raz Focusa bym nie kupił ze względu na usterkowość. Dziwią mnie tylko testy i opinie w prasie motoryzacyjnej, wychwalające ten wyrób autopodobny pod niebiosa.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~Sebastian
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Auto - koń roboczy. Dobry do sprawnego przemieszczania się i w mieście i poza nim. To, co zachwyca to zawieszenie: auto trzyma się drogi fantastycznie. Poza tym spalanie, jeżeli jeździ się rozważnie też jest na poziomie zadowalającym: 5,4 - 7,2.