Lista ocen Renault Megane II (580) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 686 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Osa91
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Ogrzewanie działa bardzo szybko, miało trochę problem z przełamaniem bariery komfortowego ciepła w zimę (-30 stopni) ale to wybaczam ze względów ekstremalnych. Gorzej jest trochę z klimatyzacją ponieważ nie chłodzi bardzo mocno, utrzymuje temperaturę około 19/20 stopni. Tak było w moim przypadku.
~francuskistefek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
W zimę trochę parują szybki, ale z klimatyzacją w 20 sekund daje sobie rade. W wakacje fajnie chłodzi pod warunkiem że klimatyzacja działa. Niestety u mnie skończył się czynnik akurat wtedy kiedy zaczęły się \"upały\" Polecam odgrzybiać i dobijać co roku, ale można to robić rzadziej :)
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Silnik grzeje się baaardzo szybko, nie mam z tym najmniejszych problemów. Do wentylacji równeż nie, zaparowany szyby nie są problemem. Na najwyższym biegu dmuchawa działa jak szalona. Klima ładnie chłodzi. Dodatkowo cieszy chłodzony schowek, który dodatkowo ma przestrzeń jak bagażnik w mazdzie MR2 :)
~ceziu1@vp.pl
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Ogrzewnie OK. Klima (musiłem jechać do ASO bo dostałem list, że istnieje możliwość iż mój komputer do sterowania klimą może działać niepoprawnie. Przeprogramowali w 45 min., ale dopiero w dużym serwisie, inni (też podobno autoryzowani i nie wiem dlaczego) nie mieli programu. Amatorka.
~Radosław fan motoryzacjny
Hatchback 2.0 i 16V T 165KM 121kW
Auto ma bardzo dobra wentylacje. Niezdrazyło mu się zaparować. W lato bardzo dobrze wywiązuje się ze swojego zadania. Polecam automatyczną klimatyzacje ustawiam tylko temperature a komputer dba o resztę. W zime auto szybko się ogrzewa i jest przyjemnie ciepło w bardzo niedługim czasie. Niema na co narzekać.
~lysyk
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
hmm... tu ciezko powiedziec... podczas deszczowych dni srasznie paruja szyby i dobrze jest jesli ktos ma klime bo szyby zaraz "puszcza" ale jak ktos nie ma to kiszka...aha i trzeba bylo wymienic klapke ktora zamyka doplyw powietrza do wnetrza auta... kawalek gownianego palstyku i 400 zl!!!
~Tomasz
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Ogrzewanie sprawne i wentylacja plus klima. pamiętać żeby klimy używać również w zimę chociaż raz w tygodniu - i nie trzeba nastawiać na 16 stopni. może być na 22. suche powietrze błyskawicznie zlikwiduje parę na szybie i przedmucha układ zapobiegając pleśni czy grzybom
~Piter
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Klimatronik spisuje się bardzo dobrze. Minimalna temperatura nawiewu to 15 stopni Celciusza a max to chyba 27 ale wszystko działa sprawnie i przyjemnie się jedzie. Nawiewy nagrzewają kabinę bardzo szybko i tak samo szybko można je schłodzić. Schowek jest również klimatyzowany.
~yoshki
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Mimo jednostrefowej klimie nikt u mnie nie narzekal jeszcze na cieplo czy zimno w aucie :) Moze na cieple powietrze podczas postoju trzeba troche czekac zimą ale to chyba wszedzie tak jest...czasem jedynie slychac wentylatorek jak sie cos tam do niego dostanie ;)
~nepomucen
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik dość szybko \"łapie\" temparaturę, dzięki czemu ciepłe powietrze szybko wydobywa się z nawiewów. Pewnym niedociągnięciem ze strony producenta jest brak osobnych nawiewów dla pasażerów z tyłu. Co do chłodzenia też nie mogę mieć specjalnych zastrzeżeń - klima jest wydajna