Lista ocen Seat Cordoba I (250) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 313 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~2.0 GTI - gpik@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
auto ma klime wiec uklad wentylacji ma wieksza wydajnosc niz standartowo - wiec nie jest tak zle jesli chodzi o parowanie szyb w zimie -=- klima dziala w temp powyzej +5*C wiec w zimie niestety nie mozna jej wykorzystac do osuszania szyb - ale za to gdy jest cieplej to w czasie deszczu wystarczy pol minuty do usuniecia pary z przedniej szyby -=-=- ogrzewanie - cieplo robi sie gdzies po 4-5 min jazdy; po 15 minutach przy temp na zewnatrz...
~Medyk
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Udreka to kiepski nawiew na przednia szybke i szybko parujaca szyba przednia w zimne dni. Tdi wolno sie nagrzewa i z tego powodu odmrozenie szyby przedniej w zime moze przyniesc sporo niewygody.Nalezy pamietac o czestej wymianie filtra kabinowego. Boczne szyby tez keiskow wypadaja. Tylna szyba bez wycieraczki, ale ogrzewanie szyby znacznie pomaga w odporowaniu w porach deszczowych, zimowych. Jak auto sie wygrzeje to sama przyjemnosc z jazdy....
~Jarek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Przy sprawnym układzie ogrzewania przy mrozie -15 stopni w samochodzie miałem temp. 90 stopni po przejechaniu niecałych 5 kilometrów z prędkością 90 na godz. Ogólnie ogrzewanie bardzo dobre (szybko się grzeje i daje mocno ciepłe, gorące powietrze). Miałem problem z niewydolną wentylacją przy deszczu parowanie szyb, wymieniłem filtr kabinowy za 30zł i po problemie.
~darekb
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
dobre , skuteczne i bardzo szybkie ogrzewanie od momentu wejścia do samochodu w czasie mrozów. Niestety, przy szybkiej jeździe przy moniejszej ujemnej temperaturze i 4 osobach w srodku nie można utrzymać skutecznego nawiewu na przednią szybe tak, aby osobom z tyłu zapewnić ciepły nawiew. Z tyłu wtedy jest po prostu zimno.
~Arek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Działa dobrze, po 100 tys zaczęły się piski w silniczku dmuchawy. Natomiast ogrzewanie kiepsko, Tu uwaga przy wymnianie rozrządy (po 90 tys) nalezy wymienić tez pompę cieczy chłodzącej, bo chyba brak tego zaowocowało spadkiem wydajności nagrzewania. Zaiczę to na mój błąd w serwisie a nie na usterkę auta.
~Piotrek
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
klimy nie miałem więc na samych nawiewach latem w olbrzymie upały było ciężko na dłuższych trasach, ale szyby w dół no i szyberdach ratował sytuację :D zimą bardzo pozytywnie szybko się nagrzewa więc jest ciepło w kilka lat młodszych samochodach nie ma tak dobrego ogrzewania.
~marmich@wp.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Działa, szumi, nawiewa. Czasem dostają się jakieś małe liście ?? Nie wiem jakim sposobem i zasuszone trzeba wyjąć z układu i już nie szeleszczą :). Dla 1 osoby w zimie ok, dla 2 osób trzeba zwiększyć prędkość by szyby odparowały więc trochę szumi.
~Baloo
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Ogzewanie OK. W miarę szybko się nagrzewa w zimie i jest spora regulacja przepływu. W lecie bez klimy jest trochę kłopotu z jazdą z pasażerami (przy otwartych szybach przednich z tyłu wieje, przy przymknietych kierowcy jest gorąco w upale).
~Cezkrak
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Nawiewy dostarczają sporo świeżego powietrza. Ogrzewanie też potrafi zimą dość szybko nagrzać kabinę. Minusem jest brak klimatyzacji w naprawdę upalne dni, bo wtedy same nawiewy nie są w stanie dostatecznie schłodzić kabinę.
Dziennik kosztów dla Seat Cordoba I
8,7
9,4
~Gizzah
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
W swojej Cordobie nie posiadam klimy (niestety, bardzo nad tym ubolewam). Auto generalnie nagrzewa się bardzo szybko, nie ma żadnego problemu z zaparowanymi szybami, dmuchawa daje dobrze. Nie ma się do czego przyczepić :)