Lista ocen Volkswagen Passat B3 Kombi 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1993 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KRZYSZTOF
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Na silnik po przejechaniu ponad 30 000km przez rok nie mam co narzekać. Jak do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł w żadnej trasie. Spalanie do 110km/h wynosi u mnie 5,5l. Od 120km/h np. do 130,140 spalał mi 6, 6,5l w zależności od załadowania auta ludźmi, bagażem i paliwem. Silnik bierze pół l oleju na 4000km, także ok. Zalewam go mineralnym GASTROL o zwiększonej gęstości.
~mistrz
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
300 000 przebiegu!!!..hmm..co tu duzo mowic..myslalem ze to zamulone kombi.ale silnik mile mnie zaskoczyl..niby ma tylko 75 km ale czasem mi sie wydaje ze ma ich wiecej:)))..5 osob z bagazem 170 km/h powaga...jezdzilem golfem 3 1.6 75 km...no to pasek w porownaniu z 3 rewela!!!!
~ralf212
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
calkiem zrywny jak na ta moc i mase auta, jak sie sprawnie operuje biegami w miescie mocy spokojnie starcza;najgorzej jest na trasie podczas wyprzedzania,takie manewry juz trzeba planowac;mimo przebiegi calkowicie bezawaryjny,bez problemu osiagam nim katalogowa predkosc maksymalna...
~szpak
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
spalanie w miescie nigdy nie było większe niż 6.8 nawet w zimę. niesamowitej przyśpiechy nie posiada. ale na zbiorniku po miescie przejadę 1tys km i to mnie kusi ku wysokiej nocie. miałem polo 1999rok 1.4tdi i też mi tyle palił. a tu locha wielka ...
~ja
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Z silnikiem nic poważnego się nie dzieje, mimo przejechanych 350 000 kilometrów, nadal uważam za elastyczny, oleju nie bierze, jak na swoje kuce przyspiesza całkiem dobrze, i potrafi dobić do 190km/h, zadbany jest i nie katowany.
~BUCHOPJ
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
TAK BYŁO DO MOMENTU, GDY PSEUDO-MECHANIK ZAJĄŁ SIĘ SILNIKIEM I GO USZKODZIŁ...WIĘCEJ NIC NIE PISZĘ, BO PO CO SIĘ MAM DENERWOWAĆ (TEN MECHANIK POWINIEN NAPRAWIAĆ...ROWERY ,BO NIE MAJĄ SILNIKÓW, WIĘC ICH NIE USZKODZI)
~Tomi
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Generalnie za słaby do masy samochodu, szczególnie brakuje mocy gdy trzeba ostro przyspieszyć ze skrzyżowania albo podczas wyprzedzania. Nie jest źle jak chodzi o niezawodność. Zimą odpala bez problemu.
~Hrabja Miły III
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Jest dosc mulowaty... ale w koncu co narzekac na 68 koni co na ciagnac 1200 kilo. Ale tak w miescie moze byc. Trasa juz mniej ciekawie. Duzy plus za trwalosc byl tyko raz w remoncie silnika :) przy 224 tys km
~Albert
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
1.9 TD silnik niezniszczalny, prosty w konstrukcji, łatwo samemu naprawić tylko chęci i poznanie budowy silnika. Silnik ciągnie idealnie. Nie ma dla niego wyzwań.
~ToPeR
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Pracuje równiutko i przepięknie klekocze - jak to diesel. Jeździłem Astrą benzynową i ma trochę bardziej elastyczny silnik. Dlatego odejmuje za słabszą elastyczność silnika.
Volkswagen Passat B3 Kombi